Суд виніс усне зауваження жінці, яку спіймали п’яною за кермом у центрі Львова (відео)

top-photo
top-photo

У неділю, екіпаж патрульної поліції 1-го батальйону, зупинив на проспекті Свободи автомобіль «Nissan», водій якого їхала проти руху. Жінка повідомила, що її так повів навігатор, сама вона не місцева, а приїхала з Білорусі.

Під час спілкування, патрульні побачили у водія ознаки алкогольного сп’яніння. Перевірка на приладі «Drager» показала результат 0.44 проміле, що у 2 рази перевищує допустиму норму. Жінка підтвердила, що пила вино. На неї склали протокол за ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані сп’яніння) і одразу передали до суду, оскільки жінка громадянка іншої держави і перебуває тимчасово в Україні.

Згодом, екіпаж патрульних, який складав протокол, побачив, що водій прийшла до управління патрульної поліції з рішенням суду, в якому було вказано, що суддя Галицького суду міста Львова вважає дане порушення малозначним та обмежується усним зауваженням, а управління патрульної поліції повинне повернути їй посвідчення водія.Нагадуємо, що керування в стані сп’яніння є грубим порушенням правил дорожнього руху та входить у 5-ку причин дорожньо-транспортних пригод з важкими наслідками. А в даному випадку результат перевірки був вдвічі вищим за допустиму норму, водій підтвердила, що вживала алкоголь, екіпаж патрульних витратив годину часу на спілкування з порушником та оформлення адміністративних матеріалів, витратили бланкову продукцію, допомогли жінці подбати про автомобіль і в результаті усе дарма.

Довідка: у сусідній з нами Білорусі за таке правопорушення передбачена відповідальність у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами строком на 3 роки і штраф в перерахунку на українську гривню від 15 230 до 30 400 гривень. А за повторне впродовж року порушення — кримінальна відповідальність та конфіскація автомобіля.

Залишаються питання без відповіді: Чи сіла б ця водійка у себе в країні за кермо напідпитку? Чим керувалася суддя Галицького суду при прийнятті такого рішення?