Суд виніс вирок бойовому медику, який ухилився від мобілізації, але згодом пішов на службу
Чоловік пояснив відмову доглядом за хворою матір’ю та психологічним станом після її смерті
На Одещині військовозобов’язаного чоловіка засудили за ухилення від мобілізації у 2023 році. Вирок у справі №511/3015/23 ухвалив Роздільнянський районний суд Одеської області, пише "Судово-юридична адреса".
Як зазначається у матеріалах справи, обвинувачений пройшов військово-лікарську комісію, за результатами якої його було визнано придатним до військової служби. У липні 2023 року чоловік отримав мобілізаційне розпорядження, однак до військової частини не з’явився.
На суді він свою провину визнав і пояснив, що ухилився, бо не був психологічно готовий до служби. На той час доглядав за важкохворою матір’ю і після її смерті перебував у глибокому пригніченні.
Чоловік також зауважив, що не погоджувався з висновком ВЛК, яка визнала його придатним, оскільки ще з 2003 року має травму правої кисті. Водночас рішення не оскаржив.
Згодом він пройшов повторну комісію: у нього виявили й серцево-судинне захворювання. Зрештою, його визнали придатним до служби, але з обмеженнями.
Із травня 2025 року обвинувачений проходить службу у званні солдата на посаді старшого бойового медика. У вчиненому чоловік щиро розкаявся.
Суд визнав його винуватим за ст. 336 КК України (ухилення від призову за мобілізацією) та призначив покарання - три роки позбавлення волі.
Втім, згідно зі ст. 75 КК України, суд звільнив його від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік. За цей період чоловік не повинен вчиняти нових злочинів і має виконувати умови нагляду, зокрема регулярно з’являтись до органу пробації та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
Буданов назвав умови повернення українців з-за кордону
На думку Буданова, саме економічна стабільність стане магнітом для повернення людей
на росії відкрито погрожують країнам Європи: опублікували список "законних цілей"
Міноборони РФ опублікувало адреси європейських підприємств, які нібито виробляють зброю для України, і почало лякати "наслідками"
Найкоментованіше
- На Львівщині фермер переорав макове поле на якому масово фотографувалися люди
- Мер міста на Львівщині прокоментував застілля в YouTube
- В Україні змінять виплату соціальної допомоги
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
Найчитаніше
- На Львівщині фермер переорав макове поле на якому масово фотографувалися люди
- З понеділка повністю припинять пропуск пасажирських автобусів до Польщі через «Шегині»
- В Україні змінять виплату соціальної допомоги
- У Львові стався напад на працівниць контролю ЛКП “Львівавтодор” (ВІДЕО)
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який понад два роки вважався безвісти зниклим
Коментарі