Суд засудив українця, який уник мобілізації, бо «потрібно годувати сім`ю»

52-річний чоловік

У Харкові до 3 років позбавлення волі засудили 52-річного чоловіка, який отримав повістку та ухилився від мобілізації. Про це йдеться у вироку Ленінського райсуду м. Харкова.

Чоловік у липні 2023 року пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до мобілізації. Того ж дня він отримав бойову повістку та мав прибути до ТЦК для відправлення до військової частини, проте ухилився від мобілізації.

На суді чоловік провину не визнав та заявив, що «співробітники ТЦК, не представляючись, застосовуючи фізичний примус, вкинули його до буса, доправивши до ТЦК та виписавши повістку. Після цього за 15 хвилин було пройдено військово-лікарську комісію, де його не запитували про наявні захворювання та знову видали повістку про необхідність явки 11.07.2023 р. на 9 год. Цього дня він до ТЦК не з`явився, а пішов на роботу, оскільки »потрібно годувати сім`ю". До правоохоронців через діїй ТЦК він не звертався, документи про хвороби він не приносив до ВЛК. 

Дружина чоловіка заявила, що вона працює в дитсадку, який тимчасово закрили. Чоловік утримує їхніх двох неповнолітніх дітей. Також «вона християнка і проти, щоб чоловік, який є єдиним годувальником, брав до рук зброю та воював. Її чоловік, якому 52 роки, в дитинстві хворів на туберкульоз та інші захворювання, які не дозволяють служити».

Читайте також: Львівщина зустріла Героя на щиті Василя Лупія, який загинув два роки тому

Суд визнав чоловіка винним за ст. 366 КК України та засудив до 3 років позбавлення волі.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт