Суд засудив жителя Львівщини, який змінив віру, щоб уникнути мобілізації

Отримав реальний термін ув'язнення

У Львівській області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який отримав повістку та відмовився від мобілізації. Про це йдеться у вироку Червоноградського міського суду Львівської області. 

У серпні 2023 року підсудного визнали придатним до служби в армії. Тоді ж він отримав повістку, проте ухилився від мобілізації. 

Після цього він одразу похрестився та став членом релігійної громади «Агапа».

На суді житель Львівщини провину визнав частково. Він звинуватив працівників ТЦК у «неправомірних діях». Також чоловік скаржився на те, що ВЛК не врахувала його проблеми із здоров'ям та переконував суд, що він «віруюча людина, і не бажає тримати зброю в руках, оскільки цього забороняє його церква та релігія». 

На суді працівник військкомату повідомив, що підсудний «заяву про те, щоб йому надали альтернативну службу, у зв`язку із релігійними переконаннями він не подавав». 

Представник релігійної організації «Агапа» на суді повідомив, що підсудний допомагав йому під час створення реабілітаційних центрів. Обвинувачений нібито «повідомляв працівникам РТЦК, що є віруючою людиною та не може проходити військову службу у зв`язку із релігійними переконання. Вказав, що релігія, яку він сповідує прямо не забороняє нести військову службу». Також член релігійної організації додав, що підсудний лише нещодавно пройшов хрещення. 

Суд отримав відповідь на запит релігійної організації релігійної громади «Агапа» Церкви християн віри євангельської у м. Львові, в якій йшлось, що підсудний не є членом церкви і водного хрещення у їхній церкві не приймав.

Читайте також: Суд засудив українця, який уник мобілізації, бо «потрібно годувати сім`ю»

Суд визнав чоловіка винним за ст. 336 КК України та засудив до 3 років позбавлення волі. 

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт