Суддя з Львівщини, двічі впійманий на хабарництві, мобілізувався до ЗСУ
У січні 2025 року Вища рада правосуддя ініціювала процес позбавлення Луки Кріля статусу судді, проте остаточне рішення поки не ухвалене
Лука Кріль, суддя Турківського районного суду Львівської області, відомий своїми корупційними скандалами, нещодавно був мобілізований до лав Збройних Сил України. Відповідно до ухвали Вищого антикорупційного суду (ВАКС), 10 березня 2025 року він приєднався до військової частини, розташованої на Львівщині, пише NGL.Media.
47-річний Кріль раніше обіймав посаду виконувача обов’язків голови Турківського районного суду. У грудні 2018 року його вперше затримали за підозрою в отриманні хабара в розмірі 1000 євро за закриття справи про керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Незважаючи на відсторонення від здійснення правосуддя, він зберігав адміністративні функції голови суду.
У 2019 році Кріля вдруге затримали за підозрою в отриманні неправомірної вигоди за сприяння в уникненні відповідальності в адміністративній справі. ВАКС об’єднав обидва провадження, і справа перебуває на розгляді вже п’ятий рік. Суддя неодноразово не з’являвся на засідання, за що був оштрафований на 6056 грн.
Наприкінці березня ВАКС отримав повідомлення про мобілізацію Кріля, що стало підставою для організації його дистанційної участі в судових засіданнях. Законодавство дозволяє судам зупиняти розгляд справ за умови мобілізації обвинувачених, що може бути застосовано і в цьому випадку.
Читайте також: ексзаступника прокурора засудили за спробу незаконного виїзду за кордон на Львівщині
У січні 2025 року Вища рада правосуддя ініціювала процес позбавлення Луки Кріля статусу судді, проте остаточне рішення поки не ухвалене. Незважаючи на відсторонення від правосуддя, він продовжував отримувати заробітну плату; зокрема, у 2024 році його дохід склав 797 тис. грн.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
На Львівщині висадили гектар лісу в пам’ять про полеглого воїна-лісівника Андрія Позняка
Акція «Ліси пам’яті» об’єднала рідних захисника, колег та громаду заради вшанування подвигу героя
На Львівщині під час пожежі сухостою у дачному кооперативі загинув чоловік
Трагедія сталася через займання сухої трави на території дачного кооперативу у селі Межиріччя
Найкоментованіше
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У школах перевірятимуть військові документи 17-річних хлопців, - МОУ
- На Львівщині затримали представників релігійної течії, які намагалися вбити опонента-християнина
- Буданов уточнив "червоні лінії" в переговорах з росією
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
Найчитаніше
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2025 року вважався безвісти зниклим
- З російського полону повертаються четверо воїнів зі Львівщини
- Телефонний номер Ірини Фаріон, яку вбили у 2024 році, став активним у Telegram
- У Львові під час конфлікту сталося вбивство
Коментарі
Він займе посаду в штабі і далі буде розкрадати державу, чому не посадили?