Судитимуть двох посадовців львівського університету (ФОТО)
Обвинуваченим загрожує до шести років позбавлення волі
Перед судом постануть посадовці львівського університету, яких звинувачують у завданні понад 2 млн грн збитків на махінаціях із закупівлями техніки.
Як повідомляє НПУ, поліцейські встановили, що перший проректор та начальник відділу державних закупівель одного з університетів Львова умисно завищили закупівельні ціни на комп’ютерне обладнання та спеціальні технічні прилади.
Кіберполіцейські Львівщини спільно зі слідчими за процесуального керівництва прокуратури, а також співробітниками УСБУ області влітку 2025 року повідомили про підозру посадовцям одного з національних університетів Львова у зловживанні службовим становищем під час проведення публічних закупівель. Розслідування велося в межах двох окремих кримінальних проваджень.
Перше провадження стосувалося закупівлі мікроскопів та камер до них. За даними слідства, посадовці заздалегідь прописали умови тендеру під конкретних постачальників, пов’язаних із ними, та придбали обладнання за завищеними цінами. Сума завданих збитків склала понад 1,14 млн грн. У липні 2025 року обвинувальний акт у цьому провадженні було скеровано до суду.
Друге провадження стосувалося закупівлі комп’ютерного обладнання. Первинно розмір збитків становив 696 тис. грн, однак після проведення додаткових експертиз сума підтверджених збитків зросла до 1,2 млн грн. Двом фігурантам було вручено обвинувальний акт, і провадження скеровано до суду.
У ході розслідувань один з фігурантів також намагався надати правоохоронцям завідомо підроблені докази, аби уникнути кримінальної відповідальності.
Читайте також: На Львівщині 20 клієнтів «Приватбанку» втратили 800 тисяч гривень через шахраїв
Обидва обвинувальні акти скеровані до суду за ч. 2 ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 1 ст. 384 (Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу). Обвинуваченим загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
varta1.com.ua: Новини
На Львівщині 20 клієнтів «Приватбанку» втратили 800 тисяч гривень через шахраїв
До складу злочинної групи входило троє осіб – організатор та двоє виконавиць
На Житомирщині батько п’яти дітей влаштував криваву розправу над своєю родиною
Чоловік підозрюється в убивстві дружини та малолітньої доньки, а також замаху на вбивство сусідки
У Києві друзі померлої пацієнтки намагалися вбити заступника Міністра охорони здоров’я України
Попри серйозні травми внаслідок аварії, друзі жінки вважали, що у її смерті винен саме лікар, тому вирішили його вбити
Найкоментованіше
- Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів
- Опубліковано відео моменту влучання шахеда у Львові
- На Львівщині викрито злочинну групу з посадовців (ФОТО)
- У Львові зафіксовано влучання шахеда
- У ППО пояснили, як шахед впав біля памʼятника Бандері
Найчитаніше
- Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів
- Опубліковано відео моменту влучання шахеда у Львові
- росія планувала завершити війну проти України розгромом, - Сирський
- У ППО пояснили, як шахед впав біля памʼятника Бандері
- У Краматорську затримали командира військової частини, який закупив неіснуючих дронів на 47 млн грн
Коментарі