Супрун пояснила, чи варто заставляти дітей їсти суп щодня, та яка від нього користь

Багато людей вважають, що обідати супом обов’язково, бо інакше не уникнути хвороб шлунка. Їсти чи не їсти суп — більше питання смаку, аніж здоров’я. Супрун пояснила, чи насправді таке важливе вживання супу у щоденному раціоні, та які наслідки для здоров’я у випадку відмови від багатьом улюбленої страви.

Навіть якщо ви зовсім відмовитеся від нього, це не матиме шкідливих наслідків. Адже в країнах, де майже не їдять рідкі страви — показник гастроентерологічних захворювань не має суттєвих відмінностей від нашого, пише на своїй сторінці у Facebook в. о. глави МОЗ Уляна Супрун.

"Суп полюбився людям давно — він був популярний у різні часи та в різних культурах, в Європі та Азії. Зокрема тому, що це варіант страви з невеликої кількості продуктів. В Україні культура споживання супу та борщу вкоренилася міцно. Холодні зими та нестача овочів ймовірно вплинули на те, що вони стали популярними стравами “на перше“.



Втім, їсти чи не їсти суп — більше питання смаку, аніж здоров’я. Навіть якщо ви зовсім відмовитеся від супу це не матиме шкідливих наслідків. Адже в країнах, де майже не їдять рідкі страви — показник гастроентерологічних захворювань не має суттєвих відмінностей від нашого (https://goo.gl/Pv3Cao)", — йдеться у повідомленні.

Супрун зазначає, що жодного наукового підтвердження, що їсти суп потрібно щодня немає. Збалансоване різноманітне харчування і достатньо рідини упродовж дня позбавляють нас потреби їсти суп чи борщ.

«Люди, які наполягають на необхідності їсти »перше” чи “гаряче“, все ж таки мають рацію", — розповідає Уляна Супрун.

Причин, чому суп все ж таки варто час від часу куштувати:

Забезпечення потреби в споживанні овочів.
В одній тарілці супу чи борщу можна зібрати 3–6 видів овочів, бобових, грибів та зелені. За рекомендацією Британської служби здоров’я варто їсти 5 порцій овочів і фруктів (одна близько 80 грамів) (https://bit.ly/2KqBt2x). Саме тарілка супу вміщує мінімум дві необхідні порції.

Ідеальний варіант збереження поживних речовин.
В супі корисні вітаміни чи мінерали лишаються у страві. Жири, що є в супі, сприяють кращому засвоєнню рослинних пігментів каротиноїдів. Це — про-вітамін А, необхідний для здоров’я зору, шкіри та імунітету. Борщ корисний ще тим, що має кисле середовище, в якому вітаміни зберігаються якнайкраще.

Cуп чи борщ — це рідина. А добре зволожена їжа краще перетравлюється.

«Щоб отримувати максимальну користь, потрібно й правильно готувати ці страви. В ідеалі, суп має бути не дуже жирний, і готувати його слід без смаження овочів. Замість борошнистої заправки крем-супів краще використовуйте сочевицю, що додасть корисного білка до страви та клітковини. Щодо варіння м’ясних бульйонів варто, також, дотримуватись певних правил. Найкраще зливати перші кілька бульйонів після варіння м’яса», — зазначає в. о. глави МОЗ.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі