Світ знайшов найбільш потужні інструменти впливу на російську еліту — Подоляк

Радник керівника ОП вважає, що найдієвіші інструменти — у руках американського Мін’юсту

ФОТО: інформативне (Михайло Подоляк)

Про це повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у «Telegram».

«Думаю, світ намацав найбільш потужні інструменти впливу на російську еліту, яка й досі байдужо дивиться на варварську поведінку власної держави в Україні», — йдеться у повідомленні.

«Зокрема, це обов’язкове нафтове ембарго. Тотальне. Попри дещо м’яку позицію Німеччини. Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель уже відкрито говорить про те, що Маріуполь — це доведений великий воєнний злочин РФ, і тому потрібно негайно й наглухо закрити цей сировинний інструмент. Питання в ОПЕК і в бажанні відмовитися від квот для ОАЕ та Саудівської Аравії...», — зазначив Подоляк.

Також, міністр фінансів та економіки Франції Брюно Ле Мер заявив про фактичне заморожування активів російського центробанку на суму 22 млрд євро. Проте на думку радника керівника ОП, значно чутливіше пряме заморожування коштів на рахунках приватних осіб, що й зроблено у Франції на суму 150 млрд євро.

Подоляк згадав, що на всій території Франції була заморожена нерухомість загальною вартістю 500 млн євро, що належить всього 30 російським сім’ям.

Радник керівника ОП вважає, що найдієвіші інструменти — у руках американського Мін’юсту, «який створив чи активував роботу кількох спеціальних груп із пошуку та арешту російського майна будь-якої юридичної природи».

«KleptoCapture — уся еліта й номенклатура та їхні гроші. REPO (Russian Elites, Proxies, Oligarch) уже відпрацьовує за списком найбільш грошовитих росіян. FinCen — моніторингова група, яка оцінює всі фінансові транзакції. Словом, знайдуть все в усіх. І назавжди вилучать. Все тільки починається…», — зарезюмував він.

Читайте також