Тарифи на водопостачання: регулятор обгрунтував двоетапне підвищення

Регулятор розглядає поетапне підвищення тарифів на воду: з 1 квітня й 1 липня

Фото: ілюстративне

Середні витрати домогосподарств в Україні на воду та водовідведення після запланованого у 2023 році підвищення тарифів збільшаться на 60 грн.

Про це йдеться у роз’ясненні Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«У середньому по ліцензіатах НКРЕКП за два етапи перегляду тарифів витрати одного домогосподарства (родини з 2-3 осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 грн», — йдеться у повідомленні.

Регулятор пояснив, що на першому етапі перегляду зростання рівня середньозважених тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКП буде в середньому на рівні 12,3%, а на другому етапі — 14,1%.

Необхідність перегляду тарифів зумовлена «постійною зміною вартості складових, які впливають на собівартість послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», пояснили в НКРЕКП.

«Якщо змінились ціни на електричну енергію, реагенти, пально-мастильні матеріали тощо, відповідно виникає необхідність у перегляді тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення з урахуванням актуальних цін складових собівартості цих послуг… Крім того, необхідно звернути увагу на те, що в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКП включається інвестиційна складова, розмір якої залежить від заходів, які визначених схваленою інвестиційною програмою на відповідний рік», — йдеться у повідомленні.

У Нацкомісії додають, що за період 2022-2023 рр. змінилися ціни на такі витрати:

  • на електроенергію – у середньому зросла на 18%;
  • на паливо зросла вдвічі;
  • на реагенти – зросла вдвічі.

«Якщо тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не будуть покривати економічно обґрунтовані витрати собівартості цих послуг, наслідки можуть бути негативними. Відсутність тарифних коштів на реагенти вплине на якість води та нестиме загрозу санітарно-епідеміологічному благополуччю населення. Погіршиться стан розрахунків водоканалів за електричну енергію… Підвищиться рівень зношеності мереж та обладнання, збільшиться кількість аварійних ситуацій», — обґрунтували підвищення тарифів у НКРЕКП.

Тарифи для ліцензіатів НКРЕКП востаннє переглядалися ще до широкомасштабної війни з РФ, у грудні 2021 року. Регулятор розглядає поетапне підвищення тарифів на воду: з 1 квітня й 1 липня.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів