Таємниці Ірини Венедіктової: неафішовані бізнес-зв’язки родини та прогалини в декларації
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова і її чоловік, полковник поліції Денис Колесник у своїх деклараціях за минулий рік зазначили, що у 2019 проживали поблизу Харкова. Але не вказали жодної нерухомості, якою користувались у столиці. Прогалини в декларації вирішили розвідати журналісти «Схем», про що повідомила на своїй сторінці Наталія Седлецька.
Подружжя у 2019 році перебрались у Київ, де отримали нову роботу.
Венедіктова ще з весни брала участь у роботі штабу Зеленського у Києві, у серпні обралась у Раду, потім прийшла в ДБР.
Її чоловік восени отримав підвищення і теж переїхав у Київ. Складно повірити в те, що вони, як пишуть у декларації, працюючи в Києві, мешкали за півтисячі кілометрів звідси в смт Високий, під Харковом.
Тоді журналіст Олександр Чорновалов почав шукати де ж вони мешкають у Києві. І знайшов.
«Схеми» зафіксували, що подружжя проживає у центрі Києва у елітному старому будинку, прямо біля ОП. Квартира, де вони мешкають вартістю не менше півмільйона доларів оформлена на інших, непублічних людей, правда, теж родом з Харкова.
Оскільки наші прохання про коментар у Офісі генпрокурора залишали без відповіді — довелось очікувати на Венедіктову під під’їздом.
Поки очікували — вдруге зафіксували її чоловіка Колесника за кермом автомобіля «Honda CR-V», якого теж немає в декларації. Авто оформлене на його батька.
«Дочекавшись Ірину Венедиктову, журналіст «Схем» намагався її розпитати, як давно вони тут проживають з чоловіком-поліцейським? На яких умовах — живуть у друзів, орендують квартиру — чи навіть придбали? Де мешкали у Києві у 2019-му, чому не задекларували це та коли відобразять у майнових деклараціях свою нову столичну адресу? Відповідь.. здивувала.
«Є розуміння публічного і приватного життя. Тому все що приватне, – будь ласка, запитом на публічну інформацію відповім»», — йдеться у повідомленні.
Венедіктова додала: «Дивіться, я юрист за фахом. Все, що відбувається в моєму приватно-публічному житті — все відображається таким чином як треба. Повірте мені».
Ми відправили ще один запит з детальними запитаннями. Перед ефіром надійшла відповідь:
«Інформуємо Вас, що у зв’язку із завантаженістю робочого графіка Генерального прокурора Венедіктової І. В., наразі, провести інтерв’ю не виявляється можливим».
За матеріалом «Радіо Свобода», у велику політику Ірина Венедіктова прийшла разом із командою Володимира Зеленського.
Юрист за освітою, Венедіктова починала співпрацю з ними з посади радника кандидата Зеленського з правових питань.
А в команді нинішнього глави держави вона з’явилася завдяки іншому впізнаваному члену «Зе»-команди, розповідає Олександр Лємєнов, співзасновник «State Watch»: «У команду Зеленського, свого часу, її привів Руслан Стефанчук, який нині є віцеспікером парламенту».
За президентства Петра Порошенка Ірина Венедіктова брала участь у конкурсі на посаду судді Верховного суду. Але вибула з конкурсу, не набравши потрібної кількості балів.
До приходу у велику політику Ірина Венедіктова жила і працювала у Харкові і не мала стосунку до публічної політики.
Вже після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах, Ірина Венедіктова опинилася у першій п'ятірці його політичної партії «Слуга народу», за списком якої і пройшла до Верховної Ради дев’ятого скликання.
Потрапивши у парламент, у серпні 2019 року вона очолила Комітет з питань правової політики. А вже за чотири місяці — наприкінці грудня — була призначена на посаду тимчасової виконувачки обов’язків директора Державного бюро розслідувань — органу, який розслідує злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та державними діячами.
У своїй біографії на сайті Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова зазначає, що походить з родини юристів.
Батько генпрокурорки Валентин Венедіктов — експроректор Харківського національного університету внутрішніх справ, професор.
Отримав звання генерал-майора міліції за вислугу років, працював в університеті з 1993 року, через нього пройшла підготовку велика частина ключових міліцейських кадрів країни — зокрема, коли він очолював Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів внутрішніх справ.
Інший член родини, рідний брат генпрокурорки — також з юридично-наукових кіл. Сергій Венедіктов мав ліцензію адвоката, а зараз викладає у столиці — на юридичному факультеті Національного університету імені Тараса Шевченка.
Та «Схемам» вдалося встановити, в чиєму бізнесі працював Сергій Венедіктов.
Це бізнес родини нинішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, теж вихідця з Харкова, та його близького соратника і бізнес-партнера — колишнього депутата Ігоря Котвіцького.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі