Тисячі птахів загинуло: еколог розповіла про страшні наслідки підриву ГЕС

В першу чергу загинули ті, хто не міг швидко пересуватися

Фото: ДСНС України

Підрив Каховської ГЕС спричинив масову загибель тварин та птахів. Багато птахів не змогли врятуватися від смертельної води, оскільки в цей період в них народжуються пташенята.

Таку заяву в ефірі Всеукраїнського телемарафону зробила Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, зазначивши при цьому, що найбільше постраждали популяції птахів в прибережних плавнях біля Каховської ГЕС.

«Коли ми говоримо про втрати живої природи – це і тварини, і плазуни, і птахи, і комахи. Ми говоримо про те, що кілька тисяч живих істот не змогли врятуватися. Вони апріорі не могли врятуватися, бо території навколо Каховської ГЕС були затоплені в дуже короткий проміжок часу», - зазначила експерт.

Вона також наголосила, що ані у тварин, ані у птахів не було часу на порятунок.

«Це були лічені години й такий залп води, такий вибух, що тварини просто не могли врятуватися. В першу чергу загинули ті, хто не міг швидко пересуватися. Дуже серйозно постраждали популяції птахів в прибережних плавнях, бо дуже багато вже мали пташенят. Дорослі птахи могли піднятися в повітря, але пташенят ніщо не могло врятувати і це покоління цінних птахів, нажаль, втрачено», - зазначила експерт.

За словами Тимочко врятуватися вдалося лише деяким тваринам та птахам, які були на дальніх плавнях.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів