Трагедія у Львові: в місті продовжують ліквідовувати наслідки ракетного удару (ФОТО, ВІДЕО)
Репортаж з місця
![](/uploads/media/99/12/99126cfb9f8e6ab4610e79c99a0b30b3_w640.jpg)
Минув майже тиждень з того часу, як у ніч з 5 на 6 липня Львів зазнав ракетного удару. Одна з ракет зруйнувала багатоповерховий будинок у буферній зоні ЮНЕСКО, а безліч людей залишилися без даху над головою. У місті досі ліквідовують наслідки, дехто з постраждалих все ще у лікарні. Як львів’яни оговтуються від трагедії, з яким питаннясм звертаються постраждалі, розповідається в матеріалі Суспільного
Одна з мешканок будинку щодня приходить на подвір’я свого зруйнованого помешкання
![](/uploads/media/e5/7c/e57c30b39420b5c363ce80978780936c_w640.jpg)
Тетяна Уфімцева — одна з тих, чиє житло пошкоджено. Дівчина розповідає, що проживає у знайомих. Однак щодня приходить на подвір’я зруйнованого будинку, аби забрати вцілілі речі. На лавці у дворі вона працює з ноутбуком.
«Майже повністю зруйновний дах: тріщини, зсунутий дах, обвалилося скло, все полетіло всередину. Все посікло. В принципі, перекриття ціле. Але ще не впевнені. Якраз комісія проводиться», — розповідає мешканка будинку Тетяна Уфімцева.
Вибухова хвиля пошкодила також 11 гуртожитків університету «Львівська політехніка». На сайті ВНЗ опублікували реквізити для пожертв на допомогу у відновленні. Збитки оцінюють у 12 мільйонів гривень, зазначає директор студмістечка Ігор Гельжинський.
![](/uploads/media/99/12/99126cfb9f8e6ab4610e79c99a0b30b3_w640.jpg)
"Це 1079 вікон, яких ми зараз вже підрахували в наших гуртожитках. 363 дверей, які поклало, вирвало. Працюємо з декількома фондами, які дали нам якусь надію, що це буде зроблено їхніми силами, але ще кінцевої конкретики немає«, — каже директор студмістечка університету »Львівська політехніка" Ігор Гельжинський.
![](/uploads/media/9e/d6/9ed67a2b132fa8c9a3e6478e4de1479b_w960.jpg)
Дехто з травмованих від ракетного удару по Львову ще перебуває у лікарні. Минулого тижня до медиків звернулося понад 30 людей.
«До нас привозили значну кількість пацієнтів. В одну з наших лікарень госпіталізували чотирьох пацієнтів. В іншу — госпіталізували двох пацієнтів. Зараз одна пацієнтка залишається на стаціонарному лікуванні. Всі інші пацієнти отримали допомогу і успішно виписані на амбулаторне лікування. Пацієнтка, яка залишається в нас в установі, готується до операції», — говорить заступник медичного директора лікарні Віталій Колодій.
На подвір’ї будинку, що постраждав від російської ракетної атаки, працює виїзний Центр надання адміністративних послуг. Щодня з 10 до 19 години працівники безкоштовно консультують мешканців.
![](/uploads/media/70/b6/70b60cdb943b573e0d5ddbb17dac7760_w640.jpg)
«Найчастіші питання, з якими звертаються громадяни — відновлення документів саме на право власності майна. Ми надаємо консультації: як це можна зробити самостійно через портал «Дія». Або скеруємо їх за детальнішою консультацією у ЦНАПи по місту. Також пишуть заяви на пошкоджені вікна, на пошкоджені двері», — говорить адміністратор центру надання послуг Давид Тишков.
Додамо, що в ніч з 5 на 6 липня рф завдала підлого ракетного удару «Калібрами» по Львову. Одна з ракет влучила у житловий будинок, внаслідок чого загинуло 10 людей.
10 липня на позачерговій сесії депутати затвердили Програму ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, йдеться на сайті Львівської міської ради.
Читайте також: через ракетний удар по Львову житло втратили 60 сімей
Повідомляють, що документ дає змогу проводити аварійно-відновлювальні роботи у пошкоджених надати компенсації відселеним мешканцям за оренду житла.
![](/uploads/media/c2/2e/c22e115c870261184ab5b768f133b6c0_w1280.jpg)
Майже по всій Україні лунають сирени: оголошено масштабну тривогу
Не нехтуйте своєю безпекою
![](/uploads/media/34/8a/348aea2c59da39de5358219bea612372_w640.jpg)
Що таке військово-облікові документи: посвідчення про приписку - роз'яснення
Для чого вони потрібні та що передбачено в разі втрати
![](/uploads/media/a9/82/a982e52e5db5766082c2de2c7a11308a_w1280.jpg)
Львівщина провела в останню дорогу Героя Віктора Сердюка (ФОТО)
Вічна пам'ять!