Три вантажні судна зайшли в український порт попри російську блокаду

Кораблі не приховували свого курсу

Ілюстрація: Flickr

Три цивільні вантажні судна 30 липня пройшли російську блокаду в Чорному морі та стали на якір в українському порті Ізмаїл у дельті Дунаю. Це перше прибуття іноземних суден після виходу росії із «зернової угоди», повідомляє «Громадське».

Йдеться про судно з Ізраїлю, з Греції та ще одне — з турецько-грузинською реєстрацією.

Це може свідчити про те, що російські сили або не бажають, або не в змозі примусово зупиняти та обшукувати нейтральні судна, які прямують до України через Чорне море, вважає американський Інститут вивчення війни (ISW).

За кораблями стежила група літаків НАТО. Вони, ймовірно, не мали зброї, але бойові винищувачі Альянсу були на чергування поблизу, в Румунії.

Судна, імовірно, завантажать зерно в Ізмаїлі, а потім повернуться в Чорне море і попливуть до іноземних портів. Грецьке та ізраїльське судно пройшли в напрямку Ізмаїлу через протоку Босфор, а турецько-грузинське судно — з півночі Туреччини.

Кораблі не приховували свого курсу, бо йшли з увімкненими транспондерами.  Це зробило видимими для всіх їхнє місцеперебування та курс.

«Успішне недільне долання блокади може сигналізувати міжнародним вантажовідправникам про те, що відновлювати операції з українських портів досить безпечно», - відзначається у повідомленні.

російський корабель «Сергій Котов», який патрулює у південній частині Чорного моря, не спробував зупинити іноземні судна, що прямували до Ізмаїла.

Читайте також: путін не бажає говорити про зернову угоду навіть з Ердоганом.

Схоже, після виходу росії із «зернової угоди» Україна намагається організувати експорт зерна з портів у дельті Дунаю. Та все ж, на думку Forbes, дунайським портам бракує потужності, щоб повністю замінити Одесу як зерновий порт.

 

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий