Ціна на нафту та російський рубль різко обвалилась

У понеділок, 9 березня, ціна на нафту на азійських ринках обвалилась на більш ніж 31 % на початку торгів у понеділок. Це сталося після того, як у п’ятницю країни ОПЕК не змогли домовитись з іншими виробниками нафти про скорочення видобутку. На тлі падіння котирувань нафти почав падати курс рубля. Про це інформує «BBC».
Найбільший виробник нафти Саудівська Аравія, яка входить в ОПЕК, оголосила про зниження офіційних цін, після цього вартість марки Brent впала до 31 долара за барель, повідомляє «Bloomberg». До ранку котирування Brent складали 32,6 долара.
Через спалах коронавірусу на світовому ринку утворився надлишок нафти, але після зриву угоди виробники нафти прибрати його не зможуть. Крім того, більше не діятимуть і попередні домовленості, тому з 1 квітня всі зобов’язання щодо обмеження виробництва нафти скасовуються.
У кінці лютого вартість Brent становила близько 50 доларів за барель, а 6 березня, після того, як стало відомо про скасування угоди ОПЕК щодо скорочення видобутку, вона впала на 9 % і наблизилася до 45 доларів.
За даними агентств «Bloomberg» і «Reuters», причиною зриву угоди з альянсом ОПЕК + (до якого входять ОПЕК і ще кілька нафтовидобувних країн, зокрема Росія), стала саме позиція Москви. Як повідомляли ЗМІ, російська влада виступила проти додаткового скорочення видобутку нафти.
Після падіння цін на нафту вранці в понеділок різко просіли азійські ринки: індекс Nikkei впав на 5 %, гонконзький Hang Seng — на 3,5 %, австралійський ASX 200 — на понад 6 %.
Проти сланцевої нафти з США?
ОПЕК пропонував подовжити до кінця року угоду про скорочення видобутку нафти (на 2,1 млн барелів у порівнянні з 2016 роком) і додатково скоротити видобуток на 1,5 млн барелів на добу в другому кварталі 2020 року.
Росія при цьому не заперечувала проти подовження угоди, але не хотіла додаткового скорочення видобутку. Передбачалося, що країни ОПЕК зменшать виробництво нафти на 1 млн барелів, а ще 500 тис. барелів припаде на інші країни, найбільша з яких - Росія.
Прессекретар однієї з найбільших російських нафтовидобувних компаній «Роснефть» Михайло Леонтьєв заявив, що угода в рамках ОПЕК + була для Росії не вигідна.
За його словами, дефіцит нафти, що виникав на світовому ринку після обмежень на видобуток, швидко компенсували за допомогою сланцевої нафти з США.
«Не лише США, а й інші країни за периметром угоди ОПЕК + готові нарощувати видобуток, - сказав Леонтьєв агентству ТАСС. — Тому з точки зору інтересів Росії ця угода просто позбавлена сенсу».
Як пише оглядач Reuters Клайд Рассел, дії Саудівської Аравії, яка одночасно збільшила видобуток нафти і знизила свої офіційні ціни, — це відкритий початок цінової війни з Росією.
Падіння рубля
Ціна нафти — один з головних показників для російської економіки, і від неї значною мірою залежить курс рубля.
Падіння цін значно нижче за цей показник може підірвати курс російської валюти. У суботу Центробанк Росії встановив курс рубля на рівні 67,5 руб. за долар США, а в понеділок російські ринки будуть закриті через вихідний.
Однак у понеділок вранці на міжнародному валютному ринку курс рубля обвалився слідом за ціною на нафту. Долар виріс до 73,29 руб., і це найвища вартість американської валюти з березня 2016 року.
Падіння цін на нафту майже до 30 доларів за барель загрожує РФ бюджетним дефіцитом і девальвацією, вважає старший директор групи з природних ресурсів і сировинних товарів агентства Fitch Дмитро Маринченко.
«Навряд чи Москва розраховувала на те, що ціни на нафту впадуть до майже 30 доларів — ймовірно, це дуже неприємний сюрприз, зокрема для тих, хто ухвалював рішення про вихід з угоди [ОПЕК]. Зручним цей рівень для Росії точно назвати не можна — при ціні 30 доларів Росії загрожує бюджетний дефіцит і девальвація, почнуться розмови про збільшення податкового тягаря для нафтових компаній», — сказав він РІА «Новости».
У мінфіні також нагадали, що зростання курсу долара на один рубль додатково дає бюджету 70 млрд рублів нафтогазових доходів (оскільки рублева ціна нафти зростає).
varta1.com.ua: Новини
Читайте також

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
1
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
2
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- У Львівському ТЦК та СП висловилися щодо «силового затримання» водія автобуса
- З 1 травня бензин в Україні зміниться: що варто знати водіям про нові правила
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Військові на Львівщині отримали більше мільйона 20-грамових стіків з розбавленим медом (ВІДЕО)
Найчитаніше
- З 1 травня бензин в Україні зміниться: що варто знати водіям про нові правила
- У Львівському ТЦК та СП висловилися щодо «силового затримання» водія автобуса
- На Курщині загинув Герой зі Львівщини, який був мобілізований у січні 2025 року
- Доля брата досі невідома: підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який зник безвісти разом з братом
- У неділю на щиті повернеться Героя зі Львівщини Андрій Колачник
Коментарі