Цього дня у 1991 році відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України
1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, — інформує «Варта1», з посиланням на «Укрінформ».
«Не підтримати незалежність означає підтримати залежність», — таким був головний аргумент тих, хто бачив майбутнє своєї батьківщини тільки у незалежному статусі.
Напередодні референдуму великий вплив мала небайдужа позиція української інтелігенції, зокрема, пристрасне слово Ліни Костенко, з яким вона звернулася до громадськості: «Люди! Ось ви в неділю підете до виборчих дільниць, але не думайте, що це ваші кроки. Це вже хода історії!».
1 грудня 1991 року 90,92 % виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19 % громадян, у Севастополі — 57,07 %, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80 % громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95 % громадян.
Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії — від Визвольної війни середини ХVІІ століття — Україна здобула самостійність.
Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня — Литва і Латвія.
varta1.com.ua: Новини
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу
Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини
Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Зеленський привітав українців зі святами та озвучив "побажання" путіну
- росія відхилила україснький мирний план з 20 пунктів, - Bloomberg
- Українцям з 2026 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 33 роки офіційного стажу
Найчитаніше
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
- У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
- Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
- Мобілізацію та воєнний стан в Україні можуть скасувати - Зеленський
Коментарі