Цього місяця фахівці з Польщі шукатимуть останки своїх військових на терені двох мікрорайонів Львова

роро
роро

Фахівці Інституту нацпам’яті Польщі хочуть вже у листопаді розпочати пошуки останків польських військових на терені двох мікрорайонів Львова. Про це пише «Польське радіо».

Працівники Інституту національної пам’яті Польщі планують вже у листопаді цього року розпочати в Україні роботи з пошуку останків польських солдат. Археологи і антропологи працюватимуть у місцях поховання солдатів Війська польського, які загинули у вересні 1939 року.

Інформацію про заплановані пошуки повідомила віцедиректорка Бюро пошуків та ідентифікації ІНП Польщі Анна Шельонґ, коментуючи питання згоди України на початок пошукових робіт у двох місцях поховання солдатів Війська польського, які загинули у 1939 році під Львовом. Про згоду української сторони поінформував голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський.

За словами Анни Шельонґ, два місця, куди можуть вже без перешкод поїхати польські фахівці — це два мікрорайони Львова — Збоїща та Голоско. У 1939 році там проходили бої польських солдатів із німецьким Вермахтом.

«На Голосках є могила, виявлена у попередні роки працівниками колишньої Ради охорони пам’яті, боротьби і мучеництва (…). Там є могили приблизно 120 солдатів, які потрібно ексгумувати, однак проводити ці роботи цього року, у зв’язку із їхніми обсягами та осінньо-зимовими умовами, вже надто пізно. Натомість, ще у листопаді ми хочемо провести оглядові роботи у Збоїщах, що полягатимуть у розміщенні та демаркації меж могил, де також поховані солдати вересня 1939 року», — сказала Шельонґ.

Вона висловила надію, що фахівці ІНП Польщі зможуть розпочати роботи на терені України вже у найближчі кільканадцять днів.