Туреччина зірвала плани росії захопити Одесу та Миколаїв: посол розкрив подробиці
Захопити міста росії завадило закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли
Від початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну Туреччина, відповідно до Конвенції Монтре, закрила протоки Босфор і Дарданелли. Цей крок значно ускладнив можливості російських військ захопити Одесу, Миколаїв та низку інших важливих територій.
Про це розповів посол України в Туреччині Василь Боднар Укрінформу.
"Одним із ключових етапів оборони України стало закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли. Одну «Москву» ми потопили, а ще два російські крейсери чекали у Середземному морі. І те, що Туреччина закрила протоки, вважаю, не дало змоги росії використовувати свою перевагу на морі для захоплення Одеси, Миколаєва та інших територій, які, за планами москви, мали бути окуповані внаслідок операцій з моря", - сказав він.
Раніше повідомляли: Ердоган підготував план заморожування війни в Україні
Дипломат зазначив, що Туреччина стала важливим транспортним хабом для України. Раніше українські перевізники не могли транспортувати вантажі, що зупинялися в турецьких портах через обмеження нормативної бази. Наразі діє транспортний безвіз, і українські компанії без ліцензій та дозволів перевозять необхідні вантажі через Туреччину.
varta1.com.ua: Новини
Україна майже вичерпала запаси ракет до систем ППО Samp-T
Україна вже кілька тижнів просить Італію і Францію надіслати щонайменше 50 ракет Aster-30
Підозрюваним у вбивстві Ганула є військовий, який перебував у СЗЧ, - Нацполіція
Під час обшуку в нього вилучили пістолет, а також гранати
Стефанішина назвала рік вступу України до ЄС
Серйозність намірів ЄС також можна оцінювати по зусиллях Угорщини з блокування їх реалізації
Найкоментованіше
- Зеленський назвав точну цифр втрат українських військ у війні
- Норму про шлюб з 14 років вилучать із законопроєкту, - Стефанчук
- У поліції Львівщини уточнили деталі ДТП зі швидкою, якою кермував водій у стані сп'яніння
- В Івано-Франківській області світло буде чотири-п’ять годин протягом доби
- Уряд підвищив виплати для членів сімей загиблих та зниклих безвісти військових
Найчитаніше
- Власник знищеного російським ударом будинку на Львівщині розповів, як вдалося врятуватися його сім’ї
- Суд судитиме 22-річну маму, син якої зачепився шнурівкою з хрестиком за металевий саморіз і загинув
- На Львівщині знайдено мертвою дитину, яка зникла по дорозі до школи
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- У Повітряних силах уточнили, скільки цілей збили сили ППО
Коментарі