Туристів застерігають: у лісах Львівщини вже прокинулися ведмеді й гуляють рисі (ФОТО)

Голодні тварини можуть становити небезпеку для людини

Фото: НПП "Сколівські бескиди"/ФБ

Ведмеді проснулися. На території національного природного парку «Сколівські Бескиди» при проведенні патрулювання зафіксовано свіжі сліди ведмедя бурого.

Як повідомляється на сторінці НПП «Сколівські бескиди», цьогорічна зима забезпечила довгий сон клишоногим, але відчувши підняття температури вони вийшли з своїх барлогів.

«До настання теплих весняних днів, коли появиться соковита рослинна їжа, раціон ведмедя буде в основному тваринного походження, тому вони змушені полювати та можуть бути небезпечними для людини», — наголошується у повідомленні.

Фото: НПП "Сколівські бескиди"/"Facebook"

На сторінці спільноти «Тваринний світ України» у ФБ, Орися Хомиця оприлюднила світлини слідів рисі на території НПП «Сколівських бескидів» на які натрапила 20 лютого.

Фото: Орися Хомиця/"Facebook" Тваринний світ України

У 2020–2021 роках на території НПП «Сколівські Бескиди» проводився моніторинг диких тварин. Результати дослідження ще раз підтвердили унікальність та різноманітність фауни в Бескидах. Яскравим прикладом став представник з родини котячих — рись звичайна. Зауважимо, що рись в Україні зустрічається досить рідко. При всій обережності вона не дуже боїться людей і досить часто користується пішими стежками.

Рись віддає перевагу глухим темнохвойним лісам, хоча зустрічається в різноманітних насадженнях. Вона відмінно лазить по деревах і скелях, добре плаває. Її легко відрізнити від інших представників родини котячих завдяки вухам з китицями, які не тільки надають рисі красивого і оригінального вигляду, вони ще допомагають збільшувати гостроту слуху,  повідомляє НПП «Сколівські бескиди».

Фото: НПП "Сколівські бескиди" "Facebook"/30 грудня 2021 р.

Читайте також