У Білому домі підтвердили передачу ракет “ATACMS” Україні і назвали їх характеристики

Що відомо про ці ракети

Речниця Ради національної безпеки США Адрієнн Вотсон підтвердила передачу Україні ракет ATACMS. Однак це ракети не найбільшої дальності. Про це пише Суспільне з посиланням на DW.

Українські військові у ніч проти 17 жовтня завдали ударів по російським базуванням та аеродромах у тимчасово окупованих Луганську та Бердянську. Як виявилося, ЗСУ завдали ударів американськими ракетами великої дальності ATACMS. У Білому домі підтвердили цю інформацію.«Ми вважаємо, що ці ракети ATACMS забезпечать значний приріст бойовим можливостям України, не ризикуючи нашою військовою готовністю», — заявила Вотсон.

За даними оборонної компанії Lockheed Martin, ракети ATACMS мають дальність до 300 кілометрів і дуже точно вражають у ціль.

Однак, за інформацією Уотсона, модель, яка поставлена в Україну, має діапазон лише 165 кілометрів.

Характеристики ракет:  інфографіка Суспільне

Раніше The Washington Post із посиланням на джерела написала, що українські військові 17 жовтня завдали удару по позиціях російських військ американськими далекобійними ракетами ATACMS.

У своєму матеріалі газета зазначила, що 17 жовтня у Telegram-каналі Сил спецоперацій ЗСУ поінформували про «прицільні удари по аеродромах і вертольотам російських загарбників поблизу тимчасово окупованих Луганська та Бердянська».

Згодом президент Володимир Зеленський підтвердив використання американських далекобійних ракет ATACMS українськими військами на полі бою.

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США 21 червня ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд передати Україні ATACMS.

22 вересня телеканал NBC News поінформував, що Байден під час зустрічі зі Зеленським пообіцяв надати «невелику кількість» ATACMS.

Своєю чергою The Washington Post написала, що Білий дім близький до рішення поставити ATACMS із касетною бойовою частиною. Газета пояснювала, що таких ракет у США більше, ніж оснащених «унітарною» БЧ.

Financial Times із посиланням на джерела вказувала, що адміністрація Байдена ухвалила рішення відправити в Україну ракети ATACMS ще до візиту Зеленського, але не хотіла про це оголошувати.

Читайте також: Зеленський про використання Україною далекобійних ракет

3 жовтня Bloomberg стверджувало, що у Пентагоні заявили про готовність передати Україні частину ракет ATACMS, як тільки американський президент Джо Байден ухвалить відповідне рішення.





 

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена