У Bloomberg зробили прогноз розвитку війни в Україні взимку

Як впливатиме погода

Фото ілюстративне

З початком настання холодів чимало українських і західних аналітиків прогнозували пожвавлення на фронті, зокрема, можливий черговий великий контрнаступ ЗСУ. Про це пише видання Bloomberg. 

Проте його може й не бути, хоча ґрунт за останній тиждень уже промерз достатньо, щоб витримати важку техніку.

Проблемою для ЗСУ може стати надмірно тепла погода, яка завадить просуванню вперед, оточенню російських сил чи спробам відкинути сили ворога із зайнятих територій.

«Через морози бійці не можуть відходити від своїх баз надовго, акумулятори дронів і смартфонів на морозі сідають удвічі швидше, а видимість через хмарність значно гірша ― і якщо раніше за допомогою дронів можна було побачити, що відбувається на ділянці 25 квадратних кілометрів, то наразі тими ж силами можна покрити впʼятеро меншу площу. Морозна погода хороша для оборони ― якщо в окопах у солдатів достатньо харчів і дров, атакувати ж узимку завжди складніше», - пишуть у виданні

Недавній випадок у Макіївці, коли ЗСУ поцілили в будівлю ПТУ та знищили сотні російських окупантів, це підтверджує: через холод російських мобілізованих тримали в одній будівлі, яку легше обгріти. Крім того, навіть якщо уявити, що атака почнеться, найближчим часом цілком можлива відлига, що відріже передові загони від каналів постачання.

 «А щодо масштабного наступу, то українці мають кращу опцію, ― каже Ед Арнольд, колишній британський військовий.― З усією західною зброєю, яку вони вже мають, і яку Захід їм продовжує давати, вони матимуть шанс істотно просунутися вперед. І фальстарту тут краще уникнути».

Навіть танки, йдеться в статті, в умовах багнюки мало чим допоможуть, адже заправник до них просто не доїде. Ймовірно, узимку найбільш активні бої продовжаться лише в районі Бахмуту та Соледару, де українці поступово винищують російську живу силу.

На думку журналістів, російська стратегія полягає у тому, щоб уповільнити контрнаступ українських військ, стабілізувати лінію фронту на півдні та сході та перечекати можливі снігопади.

Додамо, що раніше речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий наголосив, що ворожі війська не дочекаються “зимової паузи” у бойових діях з боку української армії. Один із принципів ведення війни, якого дотримується українське командування, полягає в тому, щоб «не давати спокою ворогові».

Як повідомлялося раніше, погода стала на бік України і вдарила по планах путіна

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена