У Британії готуються до несподіваного розпаду росії

Після невдалої спроби Пригожина

Велика Британія готується до можливого раптового розпаду Росії після невдалої спроби групи «Вагнера» на чолі з Євгеном Пригожиним похитнути владу диктатора Володимира Путіна. Про це повідомляє The Times.

Британські офіційні особи і раніше стверджували, що вторгнення Росії в Україну може спровокувати політичні заворушення в Москві, і заявили, що події останніх кількох днів можуть виявитися «главою чогось нового».

«Від самого початку вторгнення одним із найбільш очевидних сценаріїв було те, що війна може призвести до політичних заворушень у Росії. Нам потрібно почекати, спостерігати і подивитися, що буде далі. Це може бути перша глава чогось нового. Або все може закінчитися для Вагнера. Ми повинні підготуватися до цілого ряду різних сценаріїв», - сказав один із високопоставлених урядовців Британії.

Британії слід готуватися до сценарію несподіваного розпаду Російської Федерації, аби такі події не застали Лондон зненацька.

Головний секретар скарбниці Сполученого Королівства Джон Глен зазначив, що події в Росії – «її внутрішні справи».

Колишній військовий аташе Британії у Москві Джон Форман зазначив, що успішне захоплення Пригожиним влади було би «найгіршим сценарієм» і не варто мати ілюзій, що він нібито більш ліберальний, схильний до миру демократ, тому що «це фашист». 

Форман припустив, що темпи розвитку подій у п’ятницю-суботу заскочили західних дипломатів зненацька.

«Ми думали, що все це буде відбуватися поступово. Про несподіваний »марш на Москву« не йшлося», – сказав він. 

Читайте також: цей рік стане переломним у війні з росією - Резніков

Колишній представник Міноборони лорд Річард із Герстмонсе висловив думку, що Путін, попри удар заколоту по його авторитету, ще залишається небезпечним противником і Захід ризикує недооцінити Росію. 

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт