У Чечні викрадають чоловіків, щоб відправити на війну в Україну — ЗМІ

Викрадених змушують підписувати контракт під загрозою провести невизначений час у «секретних» в’язницях

ФОТО: інформативне

У Чечні викрадають чоловіків для відправки на війну в Україну.

Про це розповіла співрозмовниця з правозахисної асоціації «Вайфонд», передають «Кавказ.Реалії».

Відзначається, що декілька чеченських правозахисних організацій і блогерів розповіли про звернення від мешканців Чечні, яких викрадають для відправки в якості «добровольців» на війну проти України. За їхніми словами, викрадених змушують підписувати контракт під загрозою провести невизначений час у «секретних» в’язницях.

«Їм та їхнім родинам погрожують, змушуючи підписувати папери. Хоча вони категорично не хотіли їхати на війну, це проти їхньої волі. Більш того, у разі поранення або смерті в документах прописані вкрай маленькі суми, не ті, про які говорить пропаганда», — розповіла співрозмовниця.

У фонді зазначили, що йдеться про десятки людей: «Пишуть з великою недовірою, анонімно, намагаються всіляко не ідентифікувати себе, чистять листування. Є люди, яких ми знаємо особисто, які теж зіткнулися з цією проблемою. Вони, бачачи безвихідність ситуації та розуміючи, що їм доведеться їхати в Україну, запитують, як їм вже на місці перейти на бік чеченського батальйону імені Шейха Мансура».

Представник Асоціації уточнила, що серед тих, кого змушують стати «добровольцями», є люди з інвалідністю, а також ті, хто ніяк не пов’язаний з державними або силовими структурами. Є і держслужбовці, яких зобов’язали підписати заяву про вступ в «добровольці», але поки не відправляють на фронт, а тримають у резерві.

Читайте також