У CNN спрогнозували доки триватиме війна в Україні

Війна розтягнеться на 2025 рік

Американські аналітики та офіційні особи припускають, що “існує відчуття неминучої тупикової ситуації”.  Про це пише СNN.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, держсекретар США Ентоні Блінкен та інші говорили про «стабільний прогрес» України на полі бою, але серед багатьох західних аналітиків і офіційних осіб існує відчуття неминучої тупикової ситуації.

Все більше і більше говорять про те, що війна розтягнеться на 2025 рік. Історія показує, що після початкової стадії війни, як правило, закостеніють. Так сталося після того, як у 2014 році на Донбасі спалахнув так званий сепаратистський конфлікт.

Раян, колишній австралійський генерал, каже, що західні партнери України повинні визнати це і спланувати це.

«Зобов’язавшись підтримувати Україну протягом конфлікту, Захід може підірвати зусилля Путіна пережити покровителів України», — сказав він.

Майор армії США Роберт Роуз, який писав у «Війні на скелях», погоджується. «Україна не має розкоші проводити маневр (швидкі наступальні дії). Їй потрібно прагнути до непривабливого виснаження, і ми повинні бути готові підтримувати її, поки вона не виснажить російських загарбників».

Європа та Сполучені Штати залишаються відданими підтримці України на полі бою та фінансовою підтримкою. Але є ознаки втоми та проникають сумніви і сварки.

Нещодавня суперечка України з польським урядом щодо експорту зерна показала, що вона вразлива до зміни політичних настроїв серед країн-союзників. У США триває виборча кампанія серед конкуруючих республіканців, і ступінь підтримки України викликає розбіжності.

Весна 2024 року може стати потенційно важливою фазою конфлікту. Обидві сторони використають зиму для переоснащення. Тоді будуть розгорнуті перші українські F-16, а також, можливо, більше ATACM та інших ракет більшого радіусу дії (крім зростаючих вітчизняних виробничих ліній в Україні).

Ось чому постачання західної зброї має прискоритися, вважає Макс Бут у Раді з міжнародних відносин.

«Неспроможність надіслати достатню кількість зброї в Україну просто збільшує шанси на те, що конфлікт затягнеться нескінченно», – сказав Бут.

Читайте також: «Війна безпілотників»: нові правила Китаю щодо обмеження експорту компонентів для БПЛА створюють перешкоди для України

Водночас у Росії наступного року війна може спричинити більші економічні наслідки.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт