У Головному управлінні розвідки заявили, що ГУР не надавало Арестовичу документів для виїзду за кордон

За даними бази перетину кордону, Олексій Арестович виїхав з України 4 вересня через пункт пропуску Краківець-Корчова

Олексій Арестович. Колаж УН

 

У ГУР спростовують інформацію, що 4 вересня 2023 року колишній позаштатний радник Офісу президента Олексій Арестович виїхав за кордон на підставі листа від Головного управління розвідки.

Про це повідомили у ГУР МОУ.

«Інформація про перетин кордону та виїзд за межі України особи на ім’я Олексій Арестович 4 вересня 2023 року начебто на підставі листа від ГУР МО України, яку опублікувало  NGL.media, не відповідає дійсності. Головне управління розвідки Міністерства оборони України не надавало вказаній особі ані листів, ані будь-яких інших документів для виїзду за кордон», зазначається у повідомленні ГУР.

Як написала у ФБ виконавча директорка центру  NGL.media Олександра Губицька, заява ГУР з’явилася через кілька годин після публікації NGL.media про обставини виїзду з країни екс-радника голови Офісу президента Олексія Арестовича. За два з половиною тижні до цієї публікації NGL.media офіційно звернулися до ГУР з проханням прокоментувати викладені у ній факти, проте відповіді не отримали.

За даними бази перетину кордону, Олексій Арестович виїхав з України 4 вересня через пункт пропуску Краківець-Корчова на підставі листа ГУР – саме така причина виїзду вказана в офіційній базі даних.

Нагадаємо, що офіційно ДПСУ відмовилась коментувати обставини виїзду Арестовича і надати копію листа, на підставі якого його випустили за кордон. Наразі NGL.media готує позов до ДПСУ про визнання протиправною відмову у наданні інформації і проситиме суд зобов’язати ДПСУ надати копії документів (без конфіденційної інформації), на підставі яких виїхав Олексій Арестович.

Задля повноти інформації NGL.media вирішили опублікувати повний список перетинів державного кордону Олексієм Арестовичем у 2022-2023 роках, прибравши звідти чутливу, на нашу думку, інформацію. Ці дані свідчать, що Арестович принаймні двічі використав листи ГУР як підставу для виїзду.

скриншот NGL.media

Читайте також: стало відомо, яким чином Олексій Арестович покинув територію України.

«Якщо сприйняти на віру твердження, що Головне управління розвідки Міноборони не видавало листа з дозволом про виїзд Арестовичу, існує певна ймовірність, що лист може бути підробленим. Проте раніше, нагадаємо, за листом ГУР з країни виїхав підозрюваний з хабарництві Владислав Трубіцин, оголошений зараз у міжнародний розшук – і представники ГУР неохоче визнали це», зазначається у повідомленні NGL.media.

 

 

 

varta1.com.ua: Новини

Наталя Андрійчук

Читайте також