У ГУР пояснили, чому приховують статистику полонених українців

Держава-агресор часто нехтує та не виконує норми міжнародного права

ФОТО: ілюстративне

Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов розповів, чому не озвучується статистика щодо військових ЗСУ, які потрапили у полон.

«Ми не коментуємо цифри ані українських військовополонених, ані тих, які знаходяться в руках окупантів, ані рашистів, які знаходяться в українському полоні. Тому, що триває підготовка до наступних обмінів, триває переговорний процес і це чутлива інформація, яка може вплинути на цей процес. А також тому, що держава-агресор часто нехтує та не виконує норми міжнародного права», - пояснив він.

За словами представника ГУР, країна-агресор навіть не інформує Міжнародний комітет Червоного Хреста про факт перебування людини в полоні.

 «Про когось дають відомості, про когось не дають, про когось дають із великим запізненням. Українські військовополонені перебувають у різних місцях, у тому числі й у тимчасово окупованих територіях і на території РФ також», - додав Юсов.

Раніше журналісти показали, як утримують російських полонених в таборі на заході України (ВІДЕО).

Він розповів, що Україна збирає всю інформацію про порушення прав військовополонених - про недостатню медичне обслуговування, проблеми з харчуванням, а також інші засоби впливу, які застосовуються проти українських військових.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також