У ГУР розповіли, про загрози зі сторони білорусі

Загрози наземного насупу, наразі, немає

Білорусь становить небезпеку для України через авіа- і ракетні удари, але загрози повторного наземного вторгнення поки не спостерігається. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Територія білорусі несе нам загрозу і на сьогодні це насамперед загроза ракетних ударів як повітряного компоненту, так і наземного. На території Білорусі зараз розміщено один дивізіон ракетного комплексу «Іскандер», який і здійснює ракетні пуски, три дивізіони C-400, С-300. Ми бачили, коли зовсім нещодавно зенітними ракетами комплексу C-300 обстрілювалася Чернігівська область», — розповів Скібіцький.

Основне завдання цих ЗРК — це захист повітряного простору, проте вони також переобладнані під можливість завдавання ударів по наземних цілях.

«Ми бачимо, як вони активно працюють, коли на територію Білорусі заходять бомбардувальники Ту-22, C-400 здійснюють прикриття цих бомбардувальників. Друга мета розміщення цих ЗРК — це завдання ударів по наземних цілях, вони мають ракети, переобладнані в вид «земля - земля»», — сказав Скібіцький.

Він додав, що точність цих систем при роботі по наземних цілях низька, але оскільки бойова частина цих ракет містить орієнтовно 6 тисяч маленьких осколків, вони можуть наносити ушкодження особовому складу й цивільному населенню.

«Повітряний компонент — це бомбардувальники Ту-22М3, що можуть нести крилаті ракети повітряного базування — ті ж самі X-22, якими були обстріляні наші території, у тому числі Шепетівка. Це реальна загроза, яка знаходиться на високому рівні», — підкреслив Скібіцький.

Для нового наземного вторгнення на території Білорусі немає достатньої кількості підрозділів.

«Ми не бачимо ні перекидання туди сухопутного компонента, ні нарощування, ні створення будь-яких наступальних угруповань. Там вздовж кордонів зараз знаходяться лише батальйони збройних сил республіки Білорусь, які проводять навчання, обладнали свої позиції і несуть службу на ротаційній основі», — говорить Скібіцький.

Російських військових на території Білорусі зараз перебуває близько тисячі.

«Там також постійно розгорнуті два вузли зв’язку. Таким чином, загроза російського сухопутного вторгнення з території Білорусі на сьогодні знаходиться на низькому рівні, вона мінімальна. Буде зростати, якщо там розпочнеться розгортання потужного сухопутного компонента», — сказав Скібіцький.

Нагадаємо, Лукашенко заявив, що білорусь не має жодного бажання бомбардувати Україну.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також