У ГУР розповіли, про загрози зі сторони білорусі
Загрози наземного насупу, наразі, немає
Білорусь становить небезпеку для України через авіа- і ракетні удари, але загрози повторного наземного вторгнення поки не спостерігається. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв’ю «РБК-Україна».
«Територія білорусі несе нам загрозу і на сьогодні це насамперед загроза ракетних ударів як повітряного компоненту, так і наземного. На території Білорусі зараз розміщено один дивізіон ракетного комплексу «Іскандер», який і здійснює ракетні пуски, три дивізіони C-400, С-300. Ми бачили, коли зовсім нещодавно зенітними ракетами комплексу C-300 обстрілювалася Чернігівська область», — розповів Скібіцький.
Основне завдання цих ЗРК — це захист повітряного простору, проте вони також переобладнані під можливість завдавання ударів по наземних цілях.
«Ми бачимо, як вони активно працюють, коли на територію Білорусі заходять бомбардувальники Ту-22, C-400 здійснюють прикриття цих бомбардувальників. Друга мета розміщення цих ЗРК — це завдання ударів по наземних цілях, вони мають ракети, переобладнані в вид «земля - земля»», — сказав Скібіцький.
Він додав, що точність цих систем при роботі по наземних цілях низька, але оскільки бойова частина цих ракет містить орієнтовно 6 тисяч маленьких осколків, вони можуть наносити ушкодження особовому складу й цивільному населенню.
«Повітряний компонент — це бомбардувальники Ту-22М3, що можуть нести крилаті ракети повітряного базування — ті ж самі X-22, якими були обстріляні наші території, у тому числі Шепетівка. Це реальна загроза, яка знаходиться на високому рівні», — підкреслив Скібіцький.
Для нового наземного вторгнення на території Білорусі немає достатньої кількості підрозділів.
«Ми не бачимо ні перекидання туди сухопутного компонента, ні нарощування, ні створення будь-яких наступальних угруповань. Там вздовж кордонів зараз знаходяться лише батальйони збройних сил республіки Білорусь, які проводять навчання, обладнали свої позиції і несуть службу на ротаційній основі», — говорить Скібіцький.
Російських військових на території Білорусі зараз перебуває близько тисячі.
«Там також постійно розгорнуті два вузли зв’язку. Таким чином, загроза російського сухопутного вторгнення з території Білорусі на сьогодні знаходиться на низькому рівні, вона мінімальна. Буде зростати, якщо там розпочнеться розгортання потужного сухопутного компонента», — сказав Скібіцький.
Нагадаємо, Лукашенко заявив, що білорусь не має жодного бажання бомбардувати Україну.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- У Львові масово закривають ресторани
- Нардепка заявила, що 1000 грн від держави – це спроба виявити чоловіків, які ухиляються від мобілізації
Найчитаніше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на вівторок, 3 грудня
- На Луганщині загинув молодий Герой зі Львівщини
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
Коментарі