У ГУР відповіли, чи справді росіяни могли отримати балістичні ракети з КНДР

Співпраця КНДР та рф триває

У Білому домі 4 січня повідомили, що Кремль отримав від Північної Кореї пускові установки та кілька балістичних ракет. Отриманою зброєю, ймовірно, вдарили по Україні 30. Про це пише NV

Представник ГУР Андрій Юсов відповів, чи правда це. У ГУР пояснили інформацію про поставки росіянами ракет із КНДР

"Що стосується балістики – це такі бажані запити для росії і по відношенню до Північної Кореї, і по відношенню до Ірану. Так, ця інформація була. Що стосується отримання і використання цих засобів – інформація перевіряється. Вона важлива, і, безумовно, це серйозний сигнал, який Україна вивчає. Але що стосується остаточного підтвердження - тут має бути абсолютно точна інформація. Коли буде все перевірено і належним чином доступно, то воно буде оприлюднено, – відповів Андрій Юсов.

Загалом, за його словами, оборонна співпраця між КНДР та рф триває. Вона переважно стосувалася артилерійських запасів і боєкомплектів, а також «інших елементів, які пов'язані з артилерією і зокрема з бронетехнікою».

Представник Головного управління розвідки навів такі цифри: ракетного компоненту стратегічного озброєння в окупантів понад 900 одиниць. Іще їм вдалося значно накопичити ракетоносії, пов'язані з системами С-300.

«Сукупно С-300, С-400 – це понад 10 000 боєкомплектів. Це вагомий показник, який є серйозною небезпекою, особливо для українських прифронтових міст,» – говорить Юсов.

Читайте також: розвідка попередила українців про масштабну дезінформаційну кампанію росії

Представник розвідки підкреслив, що хоча ворог зараз має менше ракет, ніж у лютому 2022 року і навіть торік, все одно є серйозна загроза. Причому це виклик і для українських міст, і для цивільної інфраструктури, і для Сил безпеки і оборони, і для «міжнародної коаліції, яка захищає українське небо».

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена