У Хмельницькому родичка місцевого депутата без документів перебудовує історичну будівлю (ФОТО)
У Хмельницькому, на центральній вулиці міста — Проскурівській перебудовують чергову пам’ятку архітектури. Водночас, профільні структури, які в своїй компенції мали б здійснювати ретельний контроль за згаданою діяльністю, заплющують очі на зміни фасаду. Про це повідомляє «Bihus.Info».
Хмельницька міська рада зауважує, що від власників приміщення жодних попередніх заяв не отримувала, а про роботи на щойно виявленому об’єкті культурної спадщини дізналась зовсім випадково.
«Ми не давали жодних дозвільних документів на проведення робіт. І жодних звернень до нас не надходило», — зазначила заступниця начальниці управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА Валентина Лукашук.
«Ми ще у серпні вийшли на обстеження та виявили порушення. Власники змінили розміри віконних отворів без погодження органу охорони культурної спадщини. Ми склали відповідний акт і направили його в область», — заявив начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков.
От тільки в області чомусь порушень із розмірами вікон не виявили чи то зігнорували. Очевидно, беручи до уваги той факт, що законними власниками з травня цього року є пані Ніна Худецька та Наталія Місюра. Дві фігури також згадані у контексті незаконної оборудки. Власне, Худецька — матір депутата місцевої ради від ВО «Батьківщина» Віталія Худецького. Місюра ж пов’язана з бізнес-партнером Худецького, таким собі ресторатором Сергієм Х.
Нещодавно власники розпочали утеплення фасаду пінопластом, що лише вкотре зафіксувало нові порушення.
Сам згаданий депутат запевняє, що в будівлі роблять все «як треба»: «Там зараз відбувається вирівнення фасаду, а не утеплення і це не є роботами, все це робиться, щоб пофарбувати стіни у визначений міською радою колір «Гавана 16».
«Пам’ятко-охоронна справа сьогодні зазнає руйнівних процесів. Я досліджую цю тему в архівах. Тож можу сказати, що станом на сьогодні ми втрачає утричі більше пам’яток, ніж у другій половині часів Радянського союзу. Чому? Там працювала система. Нехай вона була ідеалізована, але вона працювала. Ми неодноразово звертались до правоохоронних органів, але вони не хочуть за це братись», — зазначає пам’яткоохоронець, історик, аспірант Центру пам’яткознавства НАН України Сергій Шпаковський.
Нагадаємо, у 2010 році будівля на Проскурівській потрапила в список щойно виявлених об’єктів архітектури. Будинок на Проскурівській — будинок магазину мануфактури, який був зведений на межі 19-20 століть. Однак, під час попередніх реконструкцій втратили близько 50 відсотків автентичних елементів споруди.
varta1.com.ua: Новини
Вдома у посадовців вузу знайшли арсенал зброї: у Львові викрили масштабну «схему для ухилянтів» (ФОТО)
У приватному закладі вищої освіти незаконно зараховували на навчання чоловіків призовного віку поза межами ліцензованих річних обсягів затверджених Міністерством освіти і науки
Міністр охорони здоров’я розповів, хто замінить понад п'ять сотень МСЕК
За два місяці медико-соціальних експертних комісій не існуватиме
У львівській лікарні, де на отримані хабара спіймали лікарку, звільнили її керівницю
Також гендиректору Львівського ТМО-2 оголосили догану
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі