У Євросоюзі заборонять продаж автомобілів на бензині та дизелі: що відомо

Процес відбуватиметься поступово

ФОТО: ілюстративне

У Європейському Союзі поступово забороняють продавати бензинові та дизельні автомобілі. Такі автомобілі можуть зникнути з автосалонів вже з 1 січня 2035 року, проте через позицію Німеччини було введено деякі послаблення.

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС. Раніше відповідне рішення ухвалив Європарламент. Ухвалений регламент ЄС передбачає:

  • 55% скорочення викидів парникових газів для нових легкових автомобілів і 50% для нових мікроавтобусів протягом 2030-2034 років;
  • 100% скорочення для нових легкових автомобілів і мікроавтобусів з 2035 року.

Через позицію Німеччини, яка виступала проти повної заборони двигунів внутрішнього згоряння, Рада ЄС пом'якшила деякі норми регламенту. Так:

  • до 2029 року діятиме «механізм стимулювання», в рамках якого виробник авто зможе дотримуватись менш суворих цільових показників викидів парникових газів (25% для легкових авто, 17% для мікроавтобусів), але для цього йому доведеться дотриматись низки умов;
  • Єврокомісія має дозволити реєстрацію після 2035 року авто з двигунами внутрішнього згоряння, що працюють на кліматично-нейтральному електропаливі з відновлюваних джерел;
  • виконавчий орган ЄС у 2026 році «ретельно оцінить прогрес у досягненні цілей щодо 100% скорочення викидів до 2035 року, і можливу потребу в їх перегляді» з урахуванням розвитку технологій.

Втім, навіть із дотриманням норми про 100% скорочення викидів йдеться не про пряму заборону на продаж автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ). З 2035 року в ЄС новим авто та мікроавтобусам просто не надаватиметься дозвіл на викиди CO2.

Таким чином, теоретично можна продавати будь-які авто. А от використовувати авто з ДВЗ можна буде тільки якщо це гібридна модель, і автовласник не заправлятиме її бензином або дизелем.

Європейський Союз не першим ухвалює таке законодавство. Наприклад, у Норвегії аналогічна заборона набуде чинності вже 2025 року.

Плани повної відмови від авто на ДВЗ також мають Канада, Великобританія та США. Незважаючи на те, що Штати поки що навіть не визначилися зі строками заборони, штат Каліфорнія вже прийняв окреме рішення про заборону на продаж бензинових та дизельних автомобілів з 2035 року.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк