У Кабміні розробили законопроєкт про позбавлення пенсій «за віком» і «спецпенсій» деяких категорій українців

Пенсій можуть позбутися громадяни, які скоїли злочини проти національної безпеки

Фото ілюстративне з відкритих джерел

В Україні пропонують позбавляти пенсії громадян, які скоїли злочини проти національної безпеки. До списку кримінальних статей потрапили, зокрема, колабораціонізм та держзрада.

Як повідомляє Оbozrevatel, відповідний законопроєкт оприлюднено на сайті Мінсоцполітики. Документ ще не зареєстровано в парламенті, продовжується громадське обговорення ініціативи, яке триватиме до 16 лютого.

Законопроєкт пропонує припиняти виплату пенсії (або не призначати її в момент досягнення відповідного віку) українцям, які мають відбувати покарання за низку злочинів. Йдеться про 109-111 статі КК:

дії, спрямовані на насильницьку зміну влади;

посягання на територіальну цілісність;

державна зрада;

колабораціонізм.

Передбачається, що в основному виплати припинятимуть, щойно обвинувальний вирок суду набуде чинності. Однак положення закону збираються застосовувати і до підозрюваних у цих злочинах, які оголошені в розшук та/або ховаються від слідства, зокрема за кордоном чи на окупованих територіях України.

Після виходу на волю злочинцям повертатимуть пенсію. Тим, хто досягне пенсійного віку за час відбування покарання, пенсію також буде призначено після закінчення терміну тюремного затримання.

Крім звичайних пенсій «за віком», пропозиція стосується і т.зв. спецпенсій. Офіційно вони називаються «довічним грошовим змістом» і виплачуються екссуддям, прокурорам, деяким військовим та вченим тощо.

Після виходу з в'язниці таким категоріям не повернуть їхню «особливу» пенсію. Виплата може бути призначена лише на загальних умовах.

Як повідомлялося, у грудні набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі в загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» від 04.11.2022 № 2734-ІХ. Одним з його нововведень є те, що тепер, як зазначено вище, укладати угоду про добровільне страхування можна в застосунку «Дія». 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий