У Києві СБУ затримала ексчиновника, який був агентом фсб (ФОТО)

Проводив інформаційні диверсії проти України.

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента фсб, який проводив інформаційні диверсії проти України.Про це повідомили 3 січня у прес-службі СБУ.

Ним виявився колишній український чиновник, який у попередні роки працював у Міністерстві палива та енергетики, Держкомрезерві та Міністерстві вугільної промисловості.

«Після звільнення з державної служби у 2014 році він почав позиціонувати себе як «політексперт» та автор видань, в яких вихваляв агресивну політику кремля щодо України. З того часу він перебував на прямому зв’язку з одним із керівників 5-ї служби фсб, який координував його інформаційно-підривну діяльність проти України. Також російський агент співпрацював з терористом Пасічником, якому надавав «експертні» рекомендації щодо посилення репресій проти українських патріотів у тимчасово окупованому Луганську», - йдеться у повідомленні.

 

Також фігурант публікував у соцмережах дописи, в яких пропонував «приєднати» східні регіони України до складу Ростовської області.

 

Контррозвідники СБУ задокументували факти злочинної діяльності російського агента і затримали його у власному помешканні.

«Комплексна судова психолого-лінгвістична експертиза підтвердила, що документальні матеріали, підготовлені фігурантом на замовлення фсб, спрямовані проти державної безпеки України. Під час обшуків у помешканні та автомобілі зрадника вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони і документи, які підтверджують його підривну діяльність на користь рф», - додали у службі

Крім того, у фігуранта виявлено «відзнаку за взаємодію» від представників держави-агресора, а також заборонену комуністичну та прокремлівську символіку.

На підставі отриманих доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 111
  • ч. 1 ст. 161

Підозрюваному обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Йому загрожує до 15 років тюрми.

 

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також