У Комітеті ВР заявили, що три норми законопроекту про мобілізацію мають бути змінені: деталі

Назвали проблемні норми

ФОТО: ілюстративне

Три норми законопроекту про мобілізацію мають бути змінені. Таку заяву зробила голова антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасія Радіна на своїй сторінці в Facebook.

Вона пропонує внести зміни в такі норми: 

Демобілізація. Радіна пропонує визначити чіткий строк та умови, за яких військові демобілізуються. На її думку, проблема в тому, що в законопроекті не вказані чіткі терміни задоволення рапорту військового про демобілізацію. Це «може породити вибірковий підхід і загалом не чесно».

Відстрочка від призову по догляду за особою із інвалідністю. Народна депутатка пропонує зафіксувати принцип «одна особа із інвалідністю І чи ІІ групи – відстрочка для одного доглядача». Контролювати це вона пропонує програмними засобами реєстру військовозобов'язаних, але не «кошмаренням» осіб із інвалідністю вимогою додаткових довідок про постійний догляд.

Відповідальність за нереєстрацію електронного кабінету військовозобов'язаного, неявку до ТЦК за повісткою тощо. Радіна заявила, що потрібно зробити справедливий механізм виявлення порушників, щоб відійти від вибіркового застосування санкцій до одних осіб і «не помічання» інших.

Читайте також: Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про мобілізацію

Народна депутатка також додала, що висновок антикорупційного комітету надали на опрацювання оборонному комітету.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також