У Криму активно вербують українських громадян використовуючи методи сталінських часів

Almaz-Battalov
Almaz-Battalov

Співробітники прикордонного управління Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації змушують до конфіденційної співпраці українських громадян, які регулярно відвідують анексований Крим. Про це інформує пресцентр Служби безпеки України.

Російські спецслужби ставлять собі за мету збір інформації стосовно співробітників СБУ, прикордонників та військовослужбовців ЗС України, які виконують службові завдання поблизу адміністративного кордону з Кримом.

Насамперед, такі пропозиції надходять громадянам України, які працевлаштувалися на окупованому півострові й регулярно перетинають адміністративний кордон, а також приватним перевізникам.

ФРБ використовує отримані відомості заради того, щоб здійснювати вербування українських військовослужбовців та працівників правоохоронних органів.

Власне, це найчастіше втілюється в життя шляхом створення штучних компрометуючих ситуацій. ФРБ РФ не гребує використанням шантажу, погроз, залякувань, що стосуються заборон щодо майбутніх в’їздів на півострів, чинить фізичний і психологічний тиск на «впійманих на гачок» громадян України.

Контррозвідка також встановила, що найзавзятішим вербувальником виявився співробітник оперативно-розшукового відділу ФСБ РФ в Республіці Крим Батталов Алмаз Мубаряковіч, 1982 року народження, уродженець міста Баймак, Республіка Башкортостан, РФ.

Зловмисник, наразі, працює в пункті пропуску «Джанкой» і задля досягнення своєї «службової» мети не відкидає жодних брудних технологій.

Нагадаємо, служба безпеки України попереджає, що перехід на сторону ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України карається позбавленням волі на термін від 10 до 15 років.

Almaz-Battalov
Almaz-Battalov