У Києві хочуть заборонити розміщення цигарок на вітринах магазинів

29-1
29-1

Секретар Київської міської ради Віталій Прокопів планує написати офіційне звернення до парламенту стосовно заборони магазинам столиці розміщувати цигарки на вітринах. Про це повідомляє українська служба «Радіо Свобода».

«Тютюнові корпорації свідомо розміщують пачки сигарет у вітринах магазинів, використовуючи яскраві дизайнерські рішення. Це привертає увагу не лише активних споживачів продукції, а й потенційних, і спонукає їх до куріння. Дослідження свідчать, що в Україні щоденно курить кожен 8-й старшокласник. 60 % молоді щоденно помічають рекламу сигарет попри заборону пропагування тютюнопаління. Яскраві вітрини і вивіски із сигаретами — це додаткове стимулювання куріння, яке спрямоване передусім на дітей та молодь», — наголосив Прокопів.

За словами секретаря, комісія з питань місцевого самоврядування  вже  отримала проект рішення для подальшого розгляду на засіданні Київської мерії.

Додамо, що  наприкінці 2012 року в Україні ввелась заборона палити у громадських місцях.

Нагадаємо, у 2006 році Україною  була ратифікована Рамкова конвенція ВООЗ  щодо  боротьби  з тютюнопалінням, де 13-а ст.  стосується реклами й спонсорства тютюнових виробів. Згідно з статею, повна заборона реклами призведе до скорочення продажів цигарок.