У київській школі виник серйозний скандал через татуювання на руці учня 2-го класу (ВІДЕО)
У столичній школі № 174 між вчителькою молодшої школи та мамою другокласника стався конфлікт через «татуювання», яке дитина намалювала ручкою, йдеться у сюжеті «Сніданку з 1+1».
«Вона покликала мого сина і схопила його за зап’ястя, почала задирати кофту і, у дуже гнівному стані, показувати малюнки, які були на зап’ясті, і казати, що це неприпустимо в школі малювати. Я стала на захист своєї дитини, сказала, що в мене теж є татуювання. Вважаю, що це нормально», — розповіла мати школяра Маргарита.
Після цього вчителька почала сварити і Стаса, і його маму у присутності інших дітей.
«Почала вчителька казати мені, що вона ще не бачила такої жахливої мами, що це взагалі неповага до школи, що школа — це храм знань. Що це ганебна в мене поведінка», — процитувала жінка.
Своєю чергою, директор школи Валентин Койцан розповів, що вчителька написала пояснювальну записку, в якій інцидент описано трохи інакше.
«Вчитель дає трошки іншу інформацію. Якихось слів, які би ображали честь і гідність… я не думаю. Можливо, у цьому контексті мама це сприйняла таким чином», — зазначив він, додавши, що провів розмову з вчителем.
Водночас, викладачка просити вибачення перед мамою відмовилася. У школі ж запевняють, що вчителька — людина добра, з 50-річним стажем, і жодних скарг від батьків до цього не було.
Але психолог Марія Фабричева зауважила, що саме педагоги часто стають причиною дитячих психологічних травм, а не татуювання.
«Я є одним із найбільш татуйованих психотерапевтів міста Києва, і наявність татуювань на моєму тілі не завадило мені отримати три вищі освіти, і від моїх татуювань жоден клієнт не постраждав. По суті, перше, що треба було зробити в цій ситуації — підійти до дитини і пояснити, це важливо зробити педагогу, якого б віку він не був: »Що ти робиш, навіщо ти це робиш?" — пояснила вона.
За словами активістки громадської організації «Батьки SOS» Олени Бондаренко, натомість батьки самі дуже часто підтримують вчителів у грубому поводженні з дітьми або бояться зробити зауваження.
«Батьки самі підтримують таку поведінку педагогів, вони кажуть — з нашими дітками інакше не можна і тільки так і треба. І тоді вчитель відчуває — так, він у правовому полі, все нормально», — зазначила вона.
Історія Стаса та його мами Маргарити закінчилася дуже непередбачувано: жінка написала скаргу в управління освіти і вже несла її на пошту. Аж раптом Стас здивував маму своєю недитячою мудрістю.
«Він каже — а може не будемо. Я кажу — а що ти думаєш, варто пробачити? Так, давай пробачимо. Бо вона мені нагадує бабусю», — згадує жінка.
Слова сина розчулили Маргариту, і листа вона так і не надіслала. Проте сподівається, що і вчителька, і директор висновки зробили. І наступного разу та ж сама вчителька зможе приборкати емоції і знайде інший спосіб спілкування з дітьми.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі