У Латвії незабаром тисячі росіян отримають листи з проханням виїхати з країни
Адресатів може бути близько 6 тисяч
У вересні понад 6000 росіян отримають лист від Управління у справах громадянства та міграції (PMLP) з проханням залишити Латвію. Йдеться про тих, хто навіть не спробував пройти перевірку на отримання посвідки на проживання у ЄС. Про це повідомляє латвійське видання Delfi.
Очільник Комісії Сейму з громадянства, міграції та згуртування суспільства Інгмарс Лідака зазначив, що такі листи отримають приблизно 5-6 тисяч росіян.
«Це люди, які не виявили жодного бажання ані складати іспит, ані отримати тимчасову посвідку на проживання. Тобто ті, які мовчать. Якщо дивитися на закон, який він зараз є, то PMLP просто повинно буде висилати вимогу залишити державу протягом трьох місяців», - сказав Лідака.
У Міністерстві внутрішніх справ Латвії також підтвердили, що такі листи готуються. За попередніми підрахунками, адресатів може бути близько 6 тис.
«Якщо в людини немає прав перебувати в країні, то потрібно їхати в країну, де в людини є право на перебування. Час для виїзду - три місяці. Він дається для того, щоб людина могла виїхати без поспіху. Якщо людина продовжує перебувати в Латвії незаконно, то може настати момент, коли державні структури про це дізнаються і, відповідно, нагадають про те, що потрібно виїжджати. Кримінальна відповідальність не передбачена, але передбачена адміністративна, тож людину можуть оштрафувати», - розповів заступник держсекретаря МВС Вілніс Вітоліньш.
Видання зазначає, що попри заяви очільника МВС Маріса Кучинскіса про те, що поліція не буде ні на кого полювати, поки незрозуміло, як все відбуватиметься насправді.
Своєю чергою, прихильники росії у Латвії від товариства «Російський голос для Латвії» вже закликають політиків та громадські організації переглянути поправки до Закону про імміграцію.
varta1.com.ua: Новини
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
- Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
- У Краматорську затримали командира військової частини, який закупив неіснуючих дронів на 47 млн грн
- Зеленський заявив про високу ймовірність завершення війни найближчим часом
- Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів
Найчитаніше
- СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
- Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
- У Краматорську затримали командира військової частини, який закупив неіснуючих дронів на 47 млн грн
- Синоптики уточнили, як довго в Україні будуть сильні морози
- Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів
Коментарі