У «Львівобленерго» пояснили, чому попри відключення, кількість спожитих кіловат/годин не зменшується

Люди електроенергію використовують весь день

«Львівобленерго» повідомило, чому вводять графіки відключень, якщо кількість спожитих кіловат/годин не зменшується.

Вимкнення за графіками не мають на меті зменшити загальне споживання електроенергії кожного споживача за день, місяць чи рік. Відключення здійснюються для того, аби забезпечити баланс між виробництвом та потужністю споживання електроенергії в режимі реального часу, показником якого є частота в енергосистемі (50 герц).  

В енергосистемі має зберігатись постійна рівність між тим, скільки електроенергії виробляється в цю хвилину і скільки споживається. Адже електроенергію неможливо згенерувати і залишити «на потім».

До атак на енергосистему кожного дня вранці та ввечері суттєво збільшувалась потужність споживання (все вмикали у розетки, адже збирались на роботу, або приходили додому), і це зростання покривалось за рахунок теплових та гідроелектростанцій. А після обстрілів окупантів можливості виробляти і доставляти електроенергію до споживачів суттєво обмежені.  

Графіки відключень вводять, тому що покрити всі потреби споживачів одномоментно немає можливості.

Якщо не впроваджувати вимкнень, то частота зменшиться до критичного рівня, енергосистема припинить роботу, всі залишаться без електроенергії і на відновлення електропостачання підуть дні, а то й тижні.  

Загальний обсяг спожитих кіловат/годин не зменшується в більшості помешкань попри графіки відключень, тому що тепер електроенергію використовують не лише вранці та ввечері, а більш рівномірно протягом доби. 

Нагадаємо, що у Львові щодоби десятки людей застрягають в ліфтах під час знеструмлень.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт