У Львівській громаді зафіксовано 12 великих пожеж сухостою

Площа пожеж становила від 100 до 600 кв. м.

Фото: ілюстративне

Мерія Львова звертається до мешканців міста з проханням не спалювати суху рослинність, оскільки це небезпечно, шкідливо та незаконно.

Також такі дії можуть бути прирівняні до саботажу в умовах війни, що передбачає кримінальну відповідальність. Зрештою, екологія, інфраструктура та здоров'я населення можуть серйозно постраждати від торф'яних та лісових пожеж.

Так, від початку року у Львівській громаді зафіксували 12 пожеж сухостою, площа яких становила від 100 до 600 кв. м. А також пожежа, пов’язана із спалюванням побутового сміття у с. Рясне-Руське, охопила близько 20 кв. м.

При спалюванні сухих рослинних решток разом із димом у повітря, а потім й у легені людини, потрапляють важкі метали, діоксини та найрізноманітніші канцерогенні сполуки.

З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Важливо, що спалювання листя не сприяє підвищенню родючості ґрунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту: зайці, їжаки, плазуни, земноводні.

«Щодня рятувальники ліквідують загоряння на відкритих місцевостях, що, зазвичай, виникають через “традиційне” спалювання сухої трави та сміття. У зв'язку з повномасштабною війною в Україні, такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків війни і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння пожеж, що виникають через бездумне спалювання сміття та листя. Тому ми закликаємо всіх громадян зробити свій внесок у збереження довкілля та допомогти захистити наших рятувальників, не спалюючи листя та сміття на відкритих місцевостях», – зазначають в управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради.

Мешканців міста вкотре просять не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати на «102», коли бачать такі горіння та паліїв.

Нагадаємо, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3060 до 6120 грн, а для посадових осіб – від 15300 до 21420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6120 до 12240 грн. А у воєнний час такі дії прирівнюють до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність (ув’язнення, строком від 10 до 15 років).

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів