У львівському апеляційному суді розглядають 16 процесів щодо заборони проросійських партій

На тижні будуть вже оголошені рішення

Фото ілюстративне

У Восьмому апеляційному адміністративному суді міста Львові зараз одночасно тривають 16 судових процесів щодо заборони проросійських політичних партій. Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська, пише «Інтерфакс-Україна».

«У Восьмому апеляційному адміністративному суді у Львові наразі перебувають одночасно 16 судових процесів. Стосовно шести політичних партій рішення вже ухвалено, щодо інших — ми чекаємо на ухвалення рішень уже найближчим часом», — сказав Малюська в ефірі національного телемарафону в середу.

Молюська заявив, що «найгучнішою» забороною проросійської політсили в Україні стала заборона за рішенням суду першої інстанції політичної партії «Наші».

«Там є рішення суду першої інстанції, зараз чекаємо, чи подадуть вони апеляційну скаргу», — наголосив Малюська.

Він уточнив, що вже поточного тижня можливе винесення судових ухвал про заборону політичних партій «Опозиційна платформа — За життя», «Партії Шарія» та інших, зокрема тих, діяльність яких було призупинено за рішенням Ради нацбезпеки і оборони України.

«Крім того, в нас іще були окремо політичні партії, щодо яких була інформації про їхню проросійськість», — наголосив міністр.

Міністр додав, що громадянам, які захочуть у майбутньому реєструвати нові проросійські політичні партії, зробити це буде набагато складніше.

«А в чому сенс? Якщо вони сповідуватимуть проросійськість, то ми подамо ще 1, 2, 3, 10 позовів із таким самим результатом. Створювати партії — це складно, ресурсно й дорого. Створювати партії, а ми їх закриватимемо? Ну, можемо пограти в таку гру, в «кота й мишку»», — підсумував міністр. 

Додамо, що нещодавно львівський суд заборонив діяльність ще однієї партії.

Читайте також