У Львівводоканалі пояснили, що не так з водогоном у Винниках (ФОТО)

Вчора, у Винниках на вул. Забава, 52 м. сталася аварія на магістральному водогоні діаметром 100 мм. Внаслідок цього, було обмежено водопостачання у Винниках та Личаківському районі Львова.


На магістральному водогоні «Винники – Довга», від якого вода подається передусім у місто Винники, а далі Личаківський район, це вже не єдиний випадок аварійних пошкоджень трубопроводу, повідомляють у Львівводоканал. 


Головний інженер Анатолій Шимоняк, коментуючи ситуацію пояснює причини таких частих перебоїв в роботі: 


«Це водопровід протяжністю 14 км, великого діаметру – понад 1000 мм, з робочим тиском 13 атмосфер. Побудований у 1988 році із сталевих труб. Термін експлуатації вже вичерпаний, аварії трапляються досить часто. Ми виявили 8 критично аварійних ділянок загальною довжиною 2570 м. Особливо складна ситуація є поблизу вулиць Кільцева, Шептицького, Івана Франка, Долинна, Стрілецька, Забава. Вартість ремонту трубопроводу надзвичайно висока. 


Загалом у нас 2 298 км водопроводів, з них 663  км магістральних мереж, які на 70% зношені. Мешканці бачать витоки у місті, а за містом – не бачать. Однак саме підвідні магістралі треба ремонтувати в першу чергу, бо від цього залежить чи потрапить вода до міста, чи ні." - коментує інженер.



[caption id=«attachment_59086» align=«alignnone» width=«321»] Фото: Львівводоканал[/caption]


У Львівводоканал звітують, що гроші, які населення платить за воду, розподіляються таким чином: 36% – вартість електроенергії, 27% – зарплата, решту на податки, необхідні послуги, реагенти, паливо тощо, а на ремонти та розвиток залишаються мізерні кошти.


Наприклад, у структурі тарифу на водопостачання у 2018 році на ремонти передбачено лише 25 мільйонів гривень – це на обслуговування усієї мережі водопроводів! Для порівняння: для капітальної реконструкції гілки трубопроводу «Винники – Довга» за попередніми розрахунками необхідно 250 мільйонів гривень.


«При існуючому рівні фінансування оновлення існуючих водопровідних мереж може тривати понад 100 років, оскільки за рік є можливість відновити не більше 0,8 % аварійних мереж. Зокрема в середньому за рік ми ремонтуємо близько 20 км водогонів. Однак для того, щоб тримати процес під контролем, необхідно перекладати щонайменше 100 км трубопроводів. Європейський досвід свідчить, що лише завдяки системній модернізації інфраструктури можна досягти покращення якості послуг». -каже головний інженер

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)