У Львові частину зруйнованої історичної мозаїки, зберегли та перевезли до музею (фото)
Сьогодні до музею «Територія Терору» перевезли елементи мозаїки, що була розміщена на паркані колишнього заводу «Кінескоп» (вул. Героїв УПА, 73). Як зауважив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, це перший такий прецедент в Україні, коли частину мозаїки передають на баланс музею і, таким чином, зберігають її. Про це інформують у пресслужбі міської ради.
Мозаїку до музею перевезли за кошти компанії-забудовника.
«Сьогодні є прецедент, оскільки на території музею «Територія Терору ми презентуємо перший випадок, коли нам вдалося домовитися про збереження і перевезення паркану з історичною мозаїкою. Минулого тижня ми презентували з колегами з музею, що на Героїв УПА — колишній завод «Кінескоп», є історична мозаїка, яка символізує науково-технічний прогрес, і частина цієї мозаїки під час робіт була знищена, а частина — збережена. Нам вдалося домовитися з забудовником, щоби ця частина паркану була передана на баланс музею «Територія Терору». Протягом 5 днів тривали роботи щодо можливості перевезення мозаїки і її збереження. Тому завдяки спільним зусиллям — і забудовника, і музею, через 5 днів ця частина мозаїки є тут. Її вага — близько пів тонни, тому, щоб вона не зруйнувалася під час перевезення, тут працювала важка техніка.
Це прецедент, коли вдалося якісно перевезти і зберегти елементи мозаїки. Фактично, сама мозаїка нанесена на цеглу, і те, що вдалося зберегти ці елементи, — це великий здобуток. Бо якби цю стіну не укріплювали — цей елемент би зруйнувався.
У контексті того, що завтра на вул. Володимира Великого ми розпочнемо роботи з відновлення мозаїки, важливо, що нам вдалося хоча б частину паркану з історичною мозаїкою зберегти", — розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
Як зауважила директорка музею «Територія Терору» Ольга Гончар, такі історичні об’єкти викликають особливе зацікавлення як у відвідувачів, так і в науковців, дослідників. Тому планують окремий виставковий проект, а в перспективі думають створити окремий відділ, який би займався цим аспектом роботи.
Нагадаємо, про зруйновану мозаїку повідомили на сторінках спільноти «Варта1» першого серпня цього року.
2 серпня цього року виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення «Про збереження історичних мозаїчних творів на території м. Львова». На його виконання управління охорони історичного середовища ЛМР узагальнить інформацію та складе перелік мозаїчних творів, який буде розміщено на Порталі відкритих даних. Замовники будівництва і відповідні структури міської ради мають враховувати цю інформацію при видачі дозвільних документів на ремонтні роботи. Також управління охорони історичного середовища має подати пропозиції до міського бюджету Львова та виступити замовником проведення ремонтних робіт мозаїчних творів, які перебувають у незадовільному стані.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
1
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- У Львові масово закривають ресторани
- Нардепка заявила, що 1000 грн від держави – це спроба виявити чоловіків, які ухиляються від мобілізації
Найчитаніше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на вівторок, 3 грудня
- На Луганщині загинув молодий Герой зі Львівщини
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
Коментарі