У Львові цього року відновлять унікальну мозаїку українського художника, яку знищили у вересні

В будівлі видавництва «Вільна Україна»

ФОТО: ілюстративне

Навесні поточного 2024 року у Львові почнуть підготовчі роботи з відновлення знищеної мозаїки «Інформаційний простір», що була розташована у приміщенні колишнього магазину «Союздрук» на першому поверсі 12-поверхової будівлі видавництва «Вільна Україна». Про це 14 січня повідомили у Львівській міській раді.

Відновлюватиме панно команда фахівців під керівництвом художника, викладача Львівської національної академії мистецтв Василя Сивака, який вже 17 років створює мозаїки в українських храмах, розповіла керівник справами виконкому міськради Наталія Алєксєєва. 

 Як розповів директор ТДВ “Торгпреса”, яке є власником приміщення на вул. Володимира Великого, 2, Сергій Васечко, мозаїку відновлять не на тій же стіні, а на другому поверсі будівлі. При цьому всі параметри панно будуть збережені. Таке рішення було узгоджено з мистецтвознавцями та науковцями та підтримане  Львівською спілкою художників.

“Мозаїка буде розміщена у кращому місці, з кращим денним освітленням, з кращою оглядовістю – на 2-му поверсі у фоє. Панно буде інтегроване у новий сучасний інтер’єр та буде у вільному доступі”, — зазначив Сергій Васечко.

Всі роботи з відтворення мозаїки “Інформаційний простір” профінансує ТДВ “Торгпреса”.

 За словами художника Василя Сивака, підготовчі роботи планують розпочати навесні, за сприятливих температурних режимів. Зокрема, йдеться про підготовку стіни. А також –   3D-сканування рисунка, перенесення його на нову стіну тощо. Також паралельно продовжуватимуть збирати матеріал для панно. Розпочати викладення самої мозаїки зможуть орієнтовно влітку. 

“Перший етап – це підготовка самої стіни. Тут важливими є технологічні моменти. Найкраще це робити тоді, коли не буде морозів. Орієнтовно не раніше, ніж у березні. Також потрібен час, аби стіна добре просохла. Далі потрібно зробити 3D-сканування збереженого рисунка, накласти на нього оцифроване зображення панно, перенести рисунок вже на підготовлену стіну. Далі можна розпочинати процес кладки мозаїки. Це буде орієнтовно влітку. Поки чекаємо на сприятливі погодні умови, продовжуємо  збирати матеріал для панно. А це дуже непросто. Це може тривати і до пів року”, — розповів Василь Сивак.

Читайте також: у Львові вирішується доля мозаїки на Клепарівській

Роботи художника можна побачити на куполі та у вівтарній частині церкви Святої Софії – Премудрості Божої на території студмістечка УКУ. Ці мозаїки створені у співавторстві з художницею Любою Яцків.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк