У Львові двоє бойовиків «ЛНР», полонені на Харківщині, отримали вирок суду

Воювали проти України

Галицький райсуд Львова виніс вироки учасникам незаконних збройних формувань «Луганської народної республіки» (ЛНР). Чоловіки були полонені ЗСУ на Харківщині.Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на судові вироки від 5 січня.

За матеріалами справи, чоловіки 23.02.2022 добровільно прибули до пункту збору мобілізованих терористичної організації «ЛНР» і вступили до її лав. Луганчанина Віктора Випряжкіна зарахували до списків особового складу 2 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону «Народної міліції» терористичної організації «ЛНР» на посаду водія, а згодом старшини.

«На початку березня минулого року Випряжкіна та інших бойовиків «ЛНР» возили до міста Валуйки Белгородської області РФ. Там чоловік пройшов військову підготовку до майбутніх боїв проти України, набув навичок стрільби з вогнепальної зброї та кидання гранат», - йдеться у повідомленні.

Так, на початку квітня минулого 2022 року Випряжкін прибув до села Старовірове Харківської області. У цьому селі був склад боєприпасів росії поблизу піщаного кар’єру. Випряжкін та інші солдати, зокрема, охороняли цей склад. Обвинувачений та інші мобілізовані виконували обов’язки караульної служби по охороні складів ракетно-артилерійського озброєння.

Наприкінці квітня того року Випряжкін спільно з іншими 70 мобілізованими займалися облаштуванням та укріпленням восьми вогневих позицій ЗС РФ в лісосмузі для ведення бою, риттям окопів, будівництвом бліндажів і охороняли склади з боєприпасами.

Інший обвинувачений у справі,  Максим Сімоненко виконував обов’язки «стрільця», а також забезпечував безпеку військових рф і бойовиків так званої «ЛНР» у захоплених населених пунктах Луганської та Харківської областей.

Випряжкін та Сімоненко потрапили в полон ЗСУ 12 вересня 2022 року під час боїв у місті Куп’янськ Харківської області. 

Обох чоловіків звинуватили у державній зраді, участі у терористичній організації і незаконному збройному формуванні. У судовому засіданні вони вину визнали і обставин справи не оспорювали. Їм призначено по 13 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна.

Як повідомлялося раніше, у Львові судитимуть 19 бойовиків так званої «ЛНР»

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена