У Львові керівницю місцевої «ОПЗЖ» судитимуть за держзраду

Інна Іваночко

У Львові судитимуть колишню очільницю Львівської обласної організації забороненої в Україні партії «ОПЗЖ» Інну Іваночко за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України). Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.

З 2015 року жінка керувала низкою місцевих проросійських організацій, зокрема забороненої партії «ОПЗЖ» та громадської організації «Український вибір – право народу».

Вона організовувала та особисто брала участь у проплачених масових заходах, які активно поширювали неправдиві дані для дестабілізації суспільно-політичних настроїв на Львівщині та зміни діючої влади в країні.

Іваночко організовувала науково-практичні конференції, семінари та вуличні акції з вимогами надання особливого економічного, культурного статусу Галичині та її від’єднання в окрему автономію.

З 2018 року обвинувачена систематично приймала участь в програмах на російських та проросійських медійних ресурсах, виступаючи у ролі «політичного експерта» та фахівця у галузі суспільно-політичних процесів в Україні.

В інтерв’ю жінка розказувала пропагандистську, упереджену та виключно негативну інформацію про Україну, зокрема щодо русофобії, фашизму, нацизму та радикального націоналізму, а також розташованих на території держави баз НАТО.

Жінці обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Довідково:

Інна Василівна Іваночко ародилася 24 травня 1966 року.

У 2019 та 2020 роках була організатором святкування “Дня перемоги” 9 травня у Львові, під час яких поширювались проросійські пропагандистські матеріали.

Читайте також: у Кремлі заявили, що не бачать передумов до переходу у «мирне русло» війни.

Під час проведення заходів на підтримку В. Медведчука у Львові заявила, що Україна знаходиться під окупацією УПА та фашистів.

У 2014 році виконувала обов’язки голови Шевченківської районної організації Партії регіонів у місті Львові.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт