У Львові лікарі видалили пухлину одноденному малюку (відео)

Screenshot
Screenshot

У Львові лікарі врятували малюка з гігантською тератомою. Хлопчик народився з величезною пухлиною, яка важила більше за нього, йдеться в сюжеті «ТСН.19:30».

На 20-му тижні вагітності майбутній матері сказали, що в її маляти 3-сантиметрова крижово-куприкова тератома. У народі її називають пухлиною-монстром.

«Тоді мені лікарі дали право вибору — це є прямий показник для переривання вагітності, якщо надумаєте, це є ваш вибір. Але ми такий варіант не розглядали, вирішили виношувати вагітність далі», — розповіла Оксана Палійчук. 

Щомісяця пухлина збільшувалася вдвічі. Родина Палійчуків дедалі більше хвилювалась, аж поки не дізналася про успішну операцію дівчинки з аналогічним діагнозом.

«Коли ми побачили сюжет з »1+1«, мені мама зателефонувала і сказала: Оксана, дивись, схожа ситуація, як в тебе, такі операції роблять у Львові. Ми побачили сюжет, який нам урятував життя», — каже Оксана Палійчук.На 32-му тижні вагітності в жінки почалися перейми. Поспішайко з’явився на світ через кесарів розтин. Розмірами пухлини були вражені навіть досвідчені лікарі Львівського перинатального центру — це найбільша тератома яку їм доводилося бачити:

«Виявилося, що вага дитини 1840 г, вага пухлини 2320 г». 

Оперувати малюка взялися на першу добу після народження. Півтори години бригада з 10 фахівців рятувала крихітного пацієнта. Те, що малюк недоношений, додавало клопоту лікарям.

«Це був неймовірний ризик для пацієнта, тому що кровопостачання пухлини йшло за рахунок серцево-судинної системи дитини, яка після народження вже не давала працювати в такому режимі перенапруженому», — розповіла завідувачка хірургічного відділення Львівської міської дитячої лікарні Галина Курило. 

Віртуозам у білих халатах вдалося видалити пухлину, провести пластичну операцію і повністю зберегти функції тазових органів. Мама побачила свого синочка аж на п’ятий день після операції. «Дуже емоційно було все, не змогла стримати сліз», — зізнається жінка, котра й досі під враженням. «Я дуже-дуже дякую лікарям», — каже вона.

Вдома на Волині на малюка чекає тато Андрій та старші дітки — трирічний Назарко і півторарічна Анна. Вони з братиком вже познайомилися, щоправда поки що дистанційно — через відеозв’язок.