У Львові лікарня переплатить щонайменше мільйон за ремонт нейрохірургічного відділення

Лікарня швидкої медичної допомоги

У Львові капітальний ремонт нейрохірургічного відділення Львівської лікарні швидкої медичної допомоги обійдеться щонайменше на мільйон гривень дорожче, ніж міг би. Про це пише NGL.media.

Угоду на 15,7 млн грн за результатами відкритих торгів уклали з ТОВ «Вельт Капітал». Це уже 20 підписаний договір між сторонами за останні два роки.

На оголошені замовником на початку січні відкриті торги очікуваною вартістю майже 17 млн грн прийшов лише один учасник. Компанія «Вельт Капітал» відразу  встановила ціну на рівні 15,72 млн і в подальшому не знижувала своєї цінової пропозиції.

До кінця поточного року підрядник має провести заміну дверей та вікон нейрохірургічного відділення, оновити систему киснезабезпечення, пожежну сигналізацію, вентиляцію, опалення та водогін. Також, мають бути встановлені системи відеоспостереження та освітлення.

У кошторисі ТОВ «Вельт Капітал» помітні завищення вартості деяких матеріалів. Наприклад, вартість металопластикових дверей у кошторисі вказана на рівні 7500 грн за метр квадратний – хоча у мережі «Епіцентр» їх продають по 5,8-10,7 тис. грн, але за цілі двері, а не за метр квадратний. Переплата лише за двері для лікарні складе понад 340 тис. грн.

За перегородки для душу з гартованого восьмиміліметрового скла медики заплатять 9260 грн/м2 – при майже вчетверо дешевшій ринковій ціні у 2430 грн/м2. Це збільшить вартість ремонту майже на 270 тис. грн.

Загалом завищена вартість на витратних матеріалах щонайменше на мільйон гривень.

Представник медзакладу запевнив, що відповідність кошторисних цін до ринкових контролюватиме спеціальна технічна служба лікарні. Крім того, схожий моніторинг цін проводять і працівники Львівської міськради. Якщо невідповідності будуть виявлені – до угоди внесуть зміни та зменшать загальну вартість договору.

Капремонт підрядник проводитиме не власною технікою, а орендованою. З минулого року ситуація не змінилась, «Вельт Капітал» продовжує користуватись технікою ТОВ «Сімбо Капітал».

Чимало техніки, згаданої у довідці «Вельт Кепітал» для участі у тендері, просто неможливо використати для ремонту нейрохірургічного відділення – дорожні котки, асфальтоукладачі, бульдозери, автогрейдери та інше.

Офіційною власницею ТОВ «Вельт Капітал» залишається львів’янка Тетяна Павленко. З 2016 року, ця компанія уклала через Prozorro уже понад 500 угод на загальну суму 5,35 млрд грн.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт