У Львові медики пересадили шкіру чоловіку, якому собака відгриз частину щоки

Компенсувати дефект шкірою з підборіддя.

Щелепно-лицьові хірурги Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова виконали складне реконструктивне втручання. Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

На 67-річного мешканця міста Золочів Ігоря Єдиновича напав безпритульний собака, коли той йшов навідати сина-захисника. Його син саме повернувся з фрону додому — на реабілітацію після отриманої контузії.

Собака вирвав шмат щоки, тому на обличчі чоловіка утворився чималий дефект — дірка розміром 5 на 6 сантиметрів. Тому місцеві медики екстрено відправили пацієнта до Львова, у Центр голови та шиї Лікарні Святого Пантелеймона. 

«У таких випадках оперувати треба якомога скоріше, адже кусані рани є інфікованими і не терплять зволікань. Їх потрібно закривати в перші дві доби після укусу», - пояснюють у Першому медичному об'єднанні Львова

Читайте також: Львівські хірурги видалили пухлину кисті 6-річному хлопчику

Спеціалісти спочатку збиралися закрити дефект на обличчі пацієнта клаптем на судинній ніжці - з його ж передпліччя. Утім після ретельного обстеження судин побачили, що кровопостачання цієї ділянки є недостатнім для проведення успішної операції. Тож було ухвалено рішення компенсувати дефект клаптем з підборіддя. Вже на 6-ту добу після операції наші хірурги впевнено констатували: відторгнення немає, клапоть прижився, що означає, що вдалось досягнути не лише естетичного, а і функціонального ефекту. 

 

varta1.com.ua: Новини

Стажер

Читайте також