У Львові може з'явитися новий об’єкт природо-заповідного фонду (ВІДЕО)

Тут помітили сарну європейську, а також водяться зайці, лисиці, фазани і боривітри

У Львові «Малоголосківські пагорби» можуть стати не просто парком, а об’єктом природо-заповідного фонду з унікальним біорізноманіттям флори та фауни. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

Тут помітили сарну європейську, а також водяться зайці, лисиці, фазани і боривітри. Місцеві мешканці регулярно підгодовують тварин.

Так, мешканці мікрорайону «Під Голоско» нещодавно помітили як пагорбами житлового району блукає сарна європейська або, як її ще називають, козуля. Через розмаїття тварин та птахів місцеві регулярно підгодовують їх, зокрема сіном та яблуками. 

Проте козулі не єдині мешканці Малогосківських пагорбів, розповідають в управлінні екології. Тут також можна зустріти боривітра, зайців, лисиць та фазанів. А ще екологи фіксують унікальні ландшафтні дебри – великі терасовані балки у лісовій місцевості, що відрізняються від звичайних ярів активним розвитком біорізноманіття.

Раніше жителі вже фіксували на відео незвичних мешканців:

В управлінні екології та природних ресурсів Львівської міської ради певні, що є усі підстави, щоб на «Малоголосківських пагорбах» була природо-заповідна ділянка.

У Львові триває робота над створенням парку в мікрорайоні «Під Голоском». Для збереження та використання ухвалою для парку відвели ділянку площею 13,3 га. За словами екологів, площа природо-заповідного фонду, очевидно, буде меншою. Проте її визначать після розробки наукового обґрунтування. 

Зазначимо, об’єкт природо-заповідного фонду – це особливий статус для території, який забороняє тут будь-яку господарську чи будівельну діяльність. А головне – береже унікальне біорозмаїття об’єкту.

Читайте також:  У львівському ЖК помітили незвичних мешканців (ВІДЕОФАКТ)

У  2023 року небайдужі мешканці ініціювали петицію щодо заборони висотної забудови і створення в мікрорайоні «Під Голоском» парку. Вона набрала потрібну кількість голосів і вже є ухвала Львівської міської ради щодо відведення земельних ділянок у житловому районі «Під Голоском» для збереження та використання парку

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена