У Львові на вул. Дорошенка змінять організацію руху (фото, відео)
Минулого року міська комісія з безпеки дорожнього руху прийняла рішення щодо облаштування пішохідної зони на вул. Дорошенка, від пр. Свободи до вул. Банкової.
Проїзд громадського транспорту цією ділянкою не зміниться, натомість приватний транспорт має здійснюватиме об’їзд цього відрізку дороги через вул. Гнатюка. Відділ транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» змоделював нову організацію дорожнього руху на цьому відрізку вул. Дорошенка. Перевагами запровадження нової схеми є пришвидшення руху громадського транспорту, збільшення перевізної здатності громадського транспорту, впорядкування руху транспорту, підвищення безпеки руху пішоходів на усіх перехрестях, де відбудуться зміни, безконфліктний рух транспорту і пішоходів.
«Маємо рішення комісії з безпеки дорожнього руху, прийняте ще в травні 2017 року, щодо облаштування пішохідної зони на вул. Дорошенка, від пр. Свободи до вул. Банкової. Комісія фактично одноголосно прийняла таку пропозицію. Тому рішення комісії потрібно виконувати: на його реалізацію виділено кошти та розроблено відповідні проекти», — розповів Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.
Зміни в організації дорожнього руху на вул. Дорошенка проводяться з метою прискорення руху громадського транспорту та зменшення аварійності.
«Ми зробили транспортне моделювання схеми дорожнього руху на вул. Дорошенка при існуючому русі і при його зміні. Транспортне моделювання — це перевірка будь-яких рішень, заходів, ідей на предмет того чи вони будуть ефективними. Ми оцінюємо, наскільки вони ефективні, чи якщо неефективні, то теж наскільки. Транспортним моделюванням ми перевірили зміни в організації дорожнього руху на вул. Дорошенка.
Якщо подивитися на умови руху, який зараз спостерігаємо на вул. Дорошенка, то їх можна окреслити кількома тезами. Перше — це щохвилинний виїзд приватних автомобілів на зустрічний рух колій, що є грубим порушення правил дорожнього руху. Друге — навіть на вільних ділянках приватні автомобілі обганяють громадський транспорт, зокрема, трамваї. Третє — це утворення заторів на вул. Дорошенка, який блокує рух навіть аж на пр. Свободи. Тому часто трамвай не може проїхати, бо перед ним стоїть колона автомобілів, які не дають можливості для проїзду громадського транспорту. Сумна статистика ДТП на вул. Дорошенка. За інформацією поліції, минулого року, на цій вулиці було більше трьох ДТП за участі пішоходів. За даними соцмереж відбулося ще три ДТП, які не зафіксовані в поліції. Отож, це перелік тих проблем, які постійно існують на вул. Дорошенка, і саме вони підштовхнули комісію з безпеки руху змінити схему ОДР на вул. Дорошенка.
Отож, маємо три ключові проблеми з рухом на вул. Дорошенка: перше — перехрестя вул. Дорошенка і вул. Банкова є місце концентрації ДТП.; друге — значні і часті затримки у русі громадського транспорту на цій ділянці, трамвай потрійно простоює, і третє — блокування руху на пр. Свободи через регулярні затори, які виникають на вул. Дорошенка.
Причини цих проблем — це інтенсивний рух транспорту із пр. Свободи на вул. Дорошенка. За добу інтенсивність транспорту складає більше 8000 автомобілів. У той же час через пр. Свободи є інтенсивний рух пішоходів, а на вул. Дорошенка присутній інтенсивний рух транспорту. Крім того, на перехресті вул. Банкова і вул. Дорошенка виникають проблеми через те, що тут маємо трамвайну зупинку у напрямку вокзалу. Коли приїздить трамвай, здійснює посадку-висадку пасажирів, у той момент з вул. Банкова машини хочуть влитися в потік транспорту, але не можуть, бо трамвай блокує. З іншого боку, автомобілі з пр. Свободи теж під’їжджають за трамваєм. Також поруч є пішохідний перехід з інтенсивним рухом пішоходів. Тому весь цей «клубок» різних моментів є результатом того, що виникають фатальні ситуації на вул. Дорошенка — це ДТП, це травмовані пішоходи і ін.
Що ми пропонуємо? Пропонуємо скерувати приватний транспорт з вул. Дорошенка на вул. Гнатюка і, другий момент — трамвайну зупинку на вул. Дорошенка розмістити ближче до пр. Свободи. В результаті, у нас зникає проблема з тим, що блокувався рух автомобілів, які повертали з вул. Банкова на вул. Дорошенка: автомобілі зможуть вільно повертати і не виїжджати на зустрічну смугу, та не створювати потенційні умови до ДТП. Також вул. Дорошенка стає вільною для проїзду громадського транспорту і ми пришвидшуємо їх рух. До прикладу, зараз для проїзду цієї ділянки у графіках трамваїв закладається 6 хв. Скерувавши рух приватного транспорту на вул. Гнатюка, ми зможемо суттєво пришвидшити рух трамваїв і зекономити час.
Оскільки рух приватного транспорту скеровується на вул. Гнатюка, тут перевагою є те, що на вул. Гнатюка відсутній громадський транспорт. Зараз на вул. Гнатюка є дві смуги руху. Одна з них запаркована, друга залишається для проїзду. На вул. Дорошенка теж є одна смуга для проїзду, та її пропускна здатність є в рази меншою ніж вул. Гнатюка, бо на вул. Дорошенка є громадський транспорт, є зупинка, і вони зменшують пропускну здатність вулиці. Натомість на вул. Гнатюка громадського транспорту немає, немає зупинок, відповідно затримок немає і пропускна здатність є більшою. Крім того, пропускну здатність понижують пішоходи. На вул. Гнатюка є рух пішоходів, але він не настільки виражений, як на вул. Дорошенка.
Також, хочу закцентувати, що через вул. Дорошенка за добу приїздить більше 8000 автомобілів. Якщо це перемножити на коефіцієнт середнього заповнення автомобіля, визначений за опитуванням, то вулиця обслуговує більше 13 тис. пасажирів на добу автомобільним транспортом. В той же час громадським транспортом за добу перевозиться 27−32 тис. пасажирів. Це в рази більше. Також громадський транспорт не створює заторів на вул. Дорошенка, але змушений в них перебувати. Це ще один аргумент, чому комісія з безпеки руху прийняла таке рішення.
Також в організації дорожнього руху є такий метод як розділення потоків у часі і просторі. Це один з найефективніших методів у нашій роботі, який передбачає однорідність потоків. Тобто, одну вулицю ми віддаєм під громадський транспорт і пішоходів, іншу вулицю — для проїзду приватних автомобілів. У зміні ОДР на вул. Дорошенка ми скористалися цим методом.
Переваги нової схеми організації дорожнього руху на вул. Дорошенка, а саме організації пішохідної зони від пр. Свободи до вул. Банкова, — це пришвидшення руху громадського транспорту, збільшення перевізної здатності громадського транспорту, впорядкування руху транспорту, підвищення безпеки руху пішоходів на усіх перехрестях, де відбудуться зміни, безконфліктний рух транспорту і пішоходів — тобто не буде такої ситуації, яку спостерігаєм зараз на пр. Свободи і вул. Дорошенка — коли переходять пішоходи і в той момент повертають автомобілі", — розповів Роман Зубачик, керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор».
Як повідомив голова Галицької Р А Андрій Зозуля, для облаштування пішохідної зони на вул. Дорошенка, необхідно виконати ремонтні роботи з перенесення трамвайної зупинки на вул. Дорошенка ближче до пр. Свободи.
«На виконання рішення комісії з безпеки руху, на замовлення Галицької районної адміністрації був розроблений проект, який передбачає облаштування двох комфортних зупинок громадського транспорту на вул. Дорошенка одна навпроти одної. Для зручності посадки пасажирів платформи зупинок будуть трохи підвищені. Проект пройшов експертизу. На цей рік передбачені кошти — це 500 тис. грн. на реалізацію проекту. Через систему електронних закупівель Prozorro були організовані торги. Визначено переможця — це ШРП Галицького району. Ми готові реалізовувати цей проект», — розповів Андрій Зозуля, голова Галицької Р А.
До ремонтних робіт з перенесення трамвайної зупинки планують приступили з наступного понеділка. Обмежень в русі транспорту на час робіт не передбачається.
«Коли рік тому ми змінювали організацію дорожнього руху на вул. І. Франка, розвертали рух на вул. Шухевича, теж було багато побоювання, що буде погіршена транспортна ситуація. Однак там також був використаний принцип розділення потоків у просторі, і він себе добре показав і громадський транспорт почав економити час на рух. А це дуже важливо, адже прискорення руху громадського транспорту робить його більш привабливим», — додав Костянтин Баранюк, головний спеціаліст управління транспорту.
Фото: Олександр Мазуренко
Як додав Сергій Бабак, у європейський містах центр міст закритий для проїзду приватного транспорту, а відкритий для пішохідного руху та громадського транспорту.
«Ми працюємо над наданням пріоритету громадському транспорту. Наш комунальний транспорт має рухатися безперешкодно і пасажири, які ним користуються, повинні максимально швидко добиралися до місць призначення. Також на сесії Львівської міської ради була підтримана петиція про відмову від маршруток. Тому перевага буде надаватися електричному транспорту. Вже цього року ми маємо намір придбати 150 великогабаритних автобусів. Перші автобуси мають розпочати поступати з вересня місяця. У планах також придбання 50 тролейбусів і 30 трамваїв. Це плани тільки на цей рік. Схожі плани маємо на наступний рік, щоб максимально збільшити частку комфортного транспорту у м. Львові. Натомість купувати транспорт, який буде стояти в корках, недоречно. Тому зміна схеми руху на вул. Дорошенка пройшла всебічне обговорення, ми змоделювали, як буде курсувати транспорт за нової схеми, визначили плюси і мінуси і маємо намір її впроваджувати», — додав Сергій Бабак.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- У Львові масово закривають ресторани
- Нардепка заявила, що 1000 грн від держави – це спроба виявити чоловіків, які ухиляються від мобілізації
Найчитаніше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на вівторок, 3 грудня
- На Луганщині загинув молодий Герой зі Львівщини
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
Коментарі