У Львові навмисно отруїли 25 дерев: шукають зловмисників (фото)

ш8щ
ш8щ

Під час планового обстеження зелених насаджень Залізничного району на ділянці між будинками 4 та 8 на вулиці Мундяка (Левандівка) було зафіксовано всихання одразу 25 дерев. Про це повідомляє Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР.

Оскільки різке всихання дорослих дерев різних видів є нетиповим явищем для нашого міста, управлінням екології та природних ресурсів департаменту містобудування було проведено лабораторні дослідження ґрунту для встановлення можливої причини такого явища.

"Згідно результатів лабораторних досліджень ґрунту, відібраного поряд із деревами, що всохли, зафіксовано значне перевищення вмісту міді(Cu) відносно ГДК та фонової проби", — йдеться у повідомленні.Оскільки на ділянці між будинками 4 та 8 на вул. Мундяка, всохли високорослі дерева у віці 25–30 років, можна припустити, що дерева було зумисно полито мідновмісним розчином з метою їх знищення та збільшення кількості паркомісць біля будинків.

Забезпечити компенсаційну висадку зелених насаджень, цій ділянці, неможливо без заміни ґрунту, що є дороговартісним.

Окрім втрати естетичної вигляду території, майну міста нанесено значну шкоду на сотні тисяч гривень.

«Якщо у мешканців є інформація стосовно ситуації, що склалася просимо повідомити управління екології та балансоутримувача території, Залізничну районну адміністрацію», — просять в управлінні.

[gallery link=«file» ids=«207931,207932,207933»]

Зазначимо, що загальні симптоми токсичності міді на рослини включають у себе знижений ріст, погано розвинену кореневу систему, знижене утворення пагонів та хлороз листя. На старих листках розвивається червоно-помаранчеве забарвлення та закручуються кінчики внаслідок втрати тургору.

Надлишок міді в ґрунті в кінцевому результаті зумовлює всихання рослин.